Uczestnicy projektu Dramowi Obywatele w ferie zimowe zakończyli pierwszą fazę udziału w Projekcie! Wkraczamy w kolejny etap, w którym grupy młodzieży z gmin Długosiodło i Sadowne będą przygotowywać i realizować działania swojego pomysłu.
Spotkaliśmy się w środę 28 stycznia, by poznać się i zintegrować. Wszystkie ćwiczenia przygotowane przez trenerki – Anię Cieśluk i Agnieszkę Buśk pozwoliły stworzyć przyjazną atmosferę, w której każdy mógł się odnaleźć i czerpać garściami z tego, co przygotowali na czwartek trenerzy.
29 stycznia był na prawdę aktywnym dniem. Paweł Błasiak (ZHP) przygotował dla nas grę terenową i opowiadał, jak planować gry w przestrzeni publicznej, z Darkiem Paczkowskim (Fundacja Klamra) przygotowywaliśmy torby płócienne z przekazem, Kamil Sobiczewski (Fundacja Studio Skit) uchylił nam rąbka tajemnicy związanej z tworzeniem i wyrażaniem siebie za pomocą muzyki, a Piotr Sikora improwizował z nami ucząc ekspresji ciałem.
Piątek, 30 stycznia, był dniem samodzielnego działania. Najpierw cztery grupy przygotowały cztery gry terenowe, podczas których rozwiązywaliśmy zagadki i tajemnice. Wszystkie grupy przećwiczyły zdobyte poprzedniego umiejętności, zaangażowały się w zadania i wykazały się pomysłowością. Kolejne wspólne zadanie za nimi. Popołudnie poświęciliśmy na planowanie swoich pomysłów do realizacji po powrocie.
Ogromne podziękowania dla wszystkich uczestników i kadry! Byliście fantastyczni! To było wyzwanie, które będziemy wspominać z radością. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii i relacji filmowej
Partnerzy projektu:
Stowarzyszenie Tradycyjnie Nowocześni dla Wsi
Zespół Szkół w Długosiodle
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem
Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji,
finansowanego z Funduszy EOG.
Zadanie współfinansowane przez Starostwo Powiatu Węgrowskiego