W celu realizacji usług, strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką dotyczącą cookie. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Zamknij

edukacja obywatelska, Obywatel PRO na Ochocie

Obywatel PRO – działania na Ochocie

logo_obywatel_proObywatel PRO to projekt z zakresu edukacji obywatelskiej realizowany przez Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA od 2013r.
Od września 2016r. do 30 czerwca 2017r. trwała trzecia edycja projektu, której odbiorcami byli uczniowie i uczennice liceów mieszczących się na warszawskiej Ochocie – VII Liceum Ogólnokształcącego im. J.Słowackiego i XXI Liceum im. H. Kołłątaja,

Głównym celem projektu była aktywizacja obywatelska młodzieży w dzielnicy Ochota poprzez wspieranie ich w diagnozowaniu potrzeb dotyczących środowiska lokalnego, tworzeniu i realizowaniu inicjatyw młodzieżowych, w tym działań w formie inicjatywy lokalnej.
Czytaj dalej

edukacja obywatelska

Mazowiecka Akademia Pozarządowa

Celem projektu Mazowiecka Akademia Pozarządowa jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na terenie województwa mazowieckiego w szczególności w powiatach wyszkowskim, węgrowskim, ostrowskim, ostrołęckim, makowskim oraz mieście Ostrołęka poprzez wzmocnienie potencjału pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych działających na rzecz wspólnot i społeczności z wymienionych powiatów i miasta.

Czytaj dalej

Dramowi Obywatele, edukacja obywatelska, projekty

Dramowi Obywatele

Dramowi Obywatele_logo_colorDramowi Obywatele to edukacyjny projekt dramowy, z komponentem badawczym. Był odpowiedzią na narastający problem poczucia bezsilności i braku wpływu na otoczenie lokalne wśród młodzieży ponadgimnazjalnej na terenie Mazowsza (poza Warszawą). Poszerzył ofertę działań obywatelskich skierowanych do młodzieży i umożliwił zbudowanie w gminach międzypokoleniowych zespołów aktywistów, zakorzenionych w danej społeczności, a wyniki przeprowadzonych podczas projektu badań wskazują na skuteczność dramy w działaniach obywatelskich.

Czytaj dalej

edukacja obywatelska, Klub Praktyka Dramy

Klub Praktyka Dramy

Klub Praktyka Dramy logo Ludzie!

Pasja!

Działanie!

KPD to bezpłatna inicjatywa umożliwiająca nabywanie i wymianę doświadczeń oraz  realizację warsztatów rozwijających kompetencje społeczne przy wykorzystaniu metody dramy stosowanej.

Uczestnikami warsztatów mogą być przedszkolaki, uczniowie wszystkich poziomów szkolnictwa, dzieci przebywające w placówkach wsparcia dziennego. Jeśli ciekawi Cię gdzie dotychczas realizowaliśmy swoje warsztaty, kliknij.

Zapraszamy też do obejrzenia filmu o działaniach wolontariuszy Klubu Praktyka Dramy.

Czytaj dalej

edukacja obywatelska, projekty

Dramowa Akademia Wolontariacka

logo-daw

Ideą Dramowej Akademii Wolontariackiej (DAW) jest umożliwienie wolontariuszkom i wolontariuszom nabycia wiedzy i umiejętności, dzięki którym będą mogli tworzyć własne warsztaty i projekty społeczne przy wykorzystaniu metody dramy stosowanej.

Pragniemy podzielić się wieloletnim doświadczeniem i wiedzą o dramie, inspirować do działań osoby, które chcą się rozwijać oraz pracować i tworzyć coś wartościowego dla innych. Idea wolontariatu i inicjatyw prospołecznych jest nam bliska. Daje wiele korzyści, zarówno wolontariuszom, jak i społeczeństwu, a nam jako twórcom warsztatów i projektów – kształcących wolontariuszy – przysparza także wiele satysfakcji i radości.

Czytaj dalej

edukacja obywatelska, Obywatel PRO

Obywatel PRO – II edycja

logo_obywatel_proObywatel PRO to edukacyjny projekt odpowiadający na potrzeby wsparcia kompetencji obywatelskich młodzieży z miasta i gminy Grójec. Stanowił on kontynuacją działań Stowarzyszenia podejmowanych w I edycji. Projekt miał na celu przygotować młodzież z LO im. Piotra Skargi oraz konstytuującą się Młodzieżową Radą Miasta do bycia ambasadorami działań lokalnych. Do realizacji projektu zostali włączeni dorośli,  którzy wspierali lokalną młodzież w działaniu.

Czytaj dalej