Celem projektu było zwiększenie zaangażowania obywatelskiego i rozwój kultury demokratycznej na terenie woj. małopolskiego poprzez stworzenie przestrzeni do dialogu na temat zasadności istniejących przepisów prawa, ich rewizji oraz sformułowania propozycji zapisów alternatywnych sprzyjających budowaniu postawy społecznej opartej na otwartości i wzajemnym szacunku. W realizacji tego celu wspierać nas będzie metoda Teatru Legislacyjnego.
Przyszłość zaczyna się dziś – edycja 2021/2022
Celem projektu jest uwrażliwienie młodych ludzi na problemy związane z niewłaściwym gospodarowaniem wody i śmieci przez człowieka, a także uświadomienie faktu, że nasze codzienne, dzisiejsze wybory mają wpływ na to, w jakim świecie będziemy żyć za kilkanaście, kilkadziesiąt lat. Projekt stanowi kontynuację działań rozpoczętych w roku szkolnym 2020/2021.
Continue readingPrzyszłość zaczyna się dziś
Łączymy dramę i edukację ekologiczną, aby uświadamiać, że nasze dzisiejsze, codzienne wybory / nawyki mają wpływ na to w jakim świecie będziemy wspólnie żyć za kilkanaście, kilkadziesiąt lat.
Obywatel PRO – działania na Ochocie
Obywatel PRO to projekt z zakresu edukacji obywatelskiej realizowany przez Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA od 2013r.
Od września 2016r. do 30 czerwca 2017r. trwała trzecia edycja projektu, której odbiorcami byli uczniowie i uczennice liceów mieszczących się na warszawskiej Ochocie – VII Liceum Ogólnokształcącego im. J.Słowackiego i XXI Liceum im. H. Kołłątaja,
Głównym celem projektu była aktywizacja obywatelska młodzieży w dzielnicy Ochota poprzez wspieranie ich w diagnozowaniu potrzeb dotyczących środowiska lokalnego, tworzeniu i realizowaniu inicjatyw młodzieżowych, w tym działań w formie inicjatywy lokalnej.
Continue reading
Mazowiecka Akademia Pozarządowa
Celem projektu Mazowiecka Akademia Pozarządowa jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na terenie województwa mazowieckiego w szczególności w powiatach wyszkowskim, węgrowskim, ostrowskim, ostrołęckim, makowskim oraz mieście Ostrołęka poprzez wzmocnienie potencjału pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych działających na rzecz wspólnot i społeczności z wymienionych powiatów i miasta.
Dramowi Obywatele
Dramowi Obywatele to edukacyjny projekt dramowy, z komponentem badawczym. Był odpowiedzią na narastający problem poczucia bezsilności i braku wpływu na otoczenie lokalne wśród młodzieży ponadgimnazjalnej na terenie Mazowsza (poza Warszawą). Poszerzył ofertę działań obywatelskich skierowanych do młodzieży i umożliwił zbudowanie w gminach międzypokoleniowych zespołów aktywistów, zakorzenionych w danej społeczności, a wyniki przeprowadzonych podczas projektu badań wskazują na skuteczność dramy w działaniach obywatelskich.
Klub Praktyka Dramy
Pasja!
Działanie!
KPD to bezpłatna inicjatywa umożliwiająca nabywanie i wymianę doświadczeń oraz realizację warsztatów rozwijających kompetencje społeczne przy wykorzystaniu metody dramy stosowanej.
Uczestnikami warsztatów mogą być przedszkolaki, uczniowie wszystkich poziomów szkolnictwa, dzieci przebywające w placówkach wsparcia dziennego. Jeśli ciekawi Cię gdzie dotychczas realizowaliśmy swoje warsztaty, kliknij.
Zapraszamy też do obejrzenia filmu o działaniach wolontariuszy Klubu Praktyka Dramy.
Dramowa Akademia Wolontariacka
Ideą Dramowej Akademii Wolontariackiej (DAW) jest umożliwienie wolontariuszkom i wolontariuszom nabycia wiedzy i umiejętności, dzięki którym będą mogli tworzyć własne warsztaty i projekty społeczne przy wykorzystaniu metody dramy stosowanej.
Pragniemy podzielić się wieloletnim doświadczeniem i wiedzą o dramie, inspirować do działań osoby, które chcą się rozwijać oraz pracować i tworzyć coś wartościowego dla innych. Idea wolontariatu i inicjatyw prospołecznych jest nam bliska. Daje wiele korzyści, zarówno wolontariuszom, jak i społeczeństwu, a nam jako twórcom warsztatów i projektów – kształcących wolontariuszy – przysparza także wiele satysfakcji i radości.
Obywatel PRO – II edycja
Obywatel PRO to edukacyjny projekt odpowiadający na potrzeby wsparcia kompetencji obywatelskich młodzieży z miasta i gminy Grójec. Stanowił on kontynuacją działań Stowarzyszenia podejmowanych w I edycji. Projekt miał na celu przygotować młodzież z LO im. Piotra Skargi oraz konstytuującą się Młodzieżową Radą Miasta do bycia ambasadorami działań lokalnych. Do realizacji projektu zostali włączeni dorośli, którzy wspierali lokalną młodzież w działaniu.