W celu realizacji usług, strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką dotyczącą cookie. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Zamknij

edukacja na rzecz różnorodności, projekty

Dramowa Akademia Antydyskryminacyjna online – edycja 2021/2022

Po raz trzeci mamy przyjemność realizować projekt Dramowa Akademia Antydyskryminacyjna! A to znaczy, że od stycznia 2021 do grudnia 2022 roku będziemy wspierać osoby z całej Polski, pracujące z grupami dzieci i/lub młodzieży, w przeciwdziałaniu dyskryminacji poprzez budowanie równościowej i empatycznej atmosfery w klasach/grupach. Jak to będziemy robić? Dowiedz się więcej!

Continue reading

Dramowa Akademia Antydyskryminacyjna, edukacja na rzecz różnorodności

Dramowa Akademia Antydyskryminacyjna

logo DAAIdeą projektu Dramowa Akademia Antydyskryminacyjna jest wprowadzanie skutecznej i sprawdzonej metody dramy stosowanej do edukacji antydyskryminacyjnej w szkole oraz sieciowania i wspieranie nauczycieli/nauczycielek pracujących tą metodą w Polsce.

Projekt skierowany jest bezpośrednio do nauczycieli/nauczycielek, którzy dzięki udziałowi w nim:

  • zwiększą swoją wiedzę dot. realizacji zajęć w szkole w obszarze antydyskryminacyjnym i uchodźczym
  • poznają metodę dramy stosowanej (podstawowe techniki, zasady pracy i możliwości wykorzystania podczas zajęć szkolnych)
  • stworzą i/lub przetestują scenariusze dramowych warsztatów w swoich klasach i szkołach
  • poznają nauczycieli/ki z innych szkół i będą miały/mieli okazję do wymiany doświadczeń z ludźmi ze środowiska edukacyjnego;
  • przyczynią się do rozpowszechniania innowacyjnych metod pracy w obszarze edukacji antydyskryminacyjnej.

Continue reading

Dramowe Historie Uchodźców, edukacja na rzecz różnorodności

Dramowe historie uchodźców

Projekt pt. Dramowe historie powstał w odniesieniu do zdiagnozowanych potrzeb nauczycieli i nauczycielek w obszarze pracy z klasą w tematyce uchodźctwa.
W ramach projektu:

  • powstaną dwa dramowe scenariusze zajęć (jeden dla szkół podstawowych i jeden dla gimnazjalnych) dot. uchodźców, które będą przeznaczone dla nauczycieli i nauczycielek z terenu m.st. Warszawy,
  • przeprowadzone zostanie webinarium „Jak pracować z klasą w tematyce uchodźstwa”,
  • powstanie artykuł, zawierający scenariusze zajęć, wraz z praktycznymi wskazówkami ich zastosowania.

Scenariusze warsztatów zostaną oparte o historie uchodźców oraz przygotowane metodą dramy stosowanej (ang. applied drama).

Continue reading