Trenerki prowadzące zajęcia w Szkole Dramy Stosowanej
Agnieszka Buśk
Trenerka dramy II stopnia, superwizorka zajęć dramowych, koordynatorka projektów. Absolwentka twórczej resocjalizacji w WSNS Pedagogium w Warszawie. Ukończyła liczne kursy z zakresu technik dramowo-teatralnych w pracy z grupą, absolwentka szkoły trenerskiej House of Skills oraz studiów podyplomowych z coachingu. Na co dzień prowadzi zajęcia edukacyjne i rozwojowe z młodzieżą, grupami międzpokoleniowymi oraz szkolenia dla dorosłych. Współtworzy i realizuje dramowo-teatralne projekty edukacyjne i profilaktyczne. Interesuje się interaktywnymi metodami pracy z grupą oraz zagadnieniami związanymi z kompetencjami społecznymi. Ze STOP-KLATKĄ związana od 2007 r.
Anna Cieśluk
trenerka dramy II stopnia, certyfikowany międzynarodowy coach, psycholog, realizatorka projektów społecznych, edukacyjnych i biznesowych. Przeprowadziła ponad 8000 godzin szkoleniowych, w tym około 700 godzin szkoleń dramowych, głównie dla młodzieży, studentów, nauczycieli i managerów. Od 2006 roku związana ze Stowarzyszeniem Praktyków Dramy STOP-KLATKA.
Małgorzata Winiarek-Kołucka
Psycholożka, superwizorka dramy, koordynatorka projektów społecznych, Prezeska Zarządu SPD STOP-KLATKA. Absolwentka Instytutu Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz XXVI Edycji Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. Trenerka rekomendowana przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych. Tworzy i realizuje autorskie programy edukacyjne oraz warsztaty skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Łącznie od dziesięciu lat przeprowadziła ponad 5000 godzin warsztatów psychoedukacyjnych, w tym ponad 4000 godzin przy wykorzystaniu metody dramy stosowanej. Jej obszary zainteresowania to komunikacja interpersonalna, odkrywanie potencjału drzemiącego w ludziach i w grupie, fundrising oraz rozwój zdolności twórczych.
Olga Stobiecka-Rozmiarek
Trenerka dramy II stopnia, trenerka antydyskryminacyjna z 13-letnim doświadczeniem pracy z grupami. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, instytucjami kultury i oświaty. W swojej pracy skupia się na tematach integracji społecznej, edukacji międzykulturowej i antydyskryminacyjnej, rozwijaniu potencjału twórczego i umiejętności komunikacyjnych. Obecnie mocno związana z Poznaniem i Wielkopolską, gdzie jest ambasadorką Stowarzyszenia.
Tworzy i realizuje autorskie programy edukacji kulturowej na rzecz aktywizacji młodzieży i społeczności lokalnych. Jest Jokerką Teatru Forum i inicjatorką Ruchu Magdaleny w Polsce. Swoją pasją do dramy, Teatru Forum i pracy z ludźmi dzieli się z innymi w ramach działań swojej firmy Imaginarium Olga Stobiecka-Rozmiarek. Szkolenia realizuje dla kadry
pedagogicznej, bibliotekarek/rzy, trenerów/ek, animatorów/ek – osób pracujących z grupami. Równolegle cały czas realizuje pracę u podstaw realizując warsztaty edukacyjno-rozwojowe dla młodzieży 11 – 18 lat i młodych dorosłych.
Lubi ruch, kontakt z przyrodą, żywioł wody i ognia oraz sztukę, w szczególności taniec, muzykę. Uwielbia podróże, w tym wycieczki rowerowe z bliskimi po polach i lasach. Podróże bliskie i dalekie to sposób na poznawanie siebie i uczenie się świata, sposób na odkrywanie, oswajanie nieznanego – to jest źródło mocy i przemiany.
Szkołę współtworzyła z nami, a obecnie pracuje niezależnie
Aleksandra Chodasz
Trenerka umiejętności społecznych rekomendowana przez PTP i STOP, trenerka i superwizorka dramy. Od 15 lat uczy DRAMY i Teatru Interaktywnego oraz stosuje te metody do budowania zespołów i podnoszenia kompetencji interpersonalnych w szkołach, samorządach, organizacjach pozarządowych i biznesie. Przeprowadziła ponad 5000 godzin szkoleń. Kształciła się w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji (Uniwersytet Warszawski) i na Wydziale Dramy (Uniwersytet w Exeter). Ukończyła Szkołę Trenerską Moniki Sowickiej oraz liczne kursy wspierające jej codzienną pracę z ludźmi, w tym Open Space Technology, Teatr Forum, Teatr Playback, Group Facilitation, Making the Difference, Extended DISC, dialog motywujący i storytelling. Założyła i przez wiele lat była liderką Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA. Obecnie współpracuje ze Stowarzyszeniem jako ekspertka, a w całej Polsce prowadzi programy rozwojowe, interaktywne spektakle i debaty w ramach swojej firmy Trener Dramy (www.ola.chodasz.pl). Z miłości do natury przeniosła centrum swojego życia z Warszawy na Podkarpacie, gdzie założyła Fundację Rozwoju „Dobre Życie” (www.dobrezycie.org) i działa na rzecz dzieci, młodzieży i społeczności lokalnych, prowadzi warsztaty, debaty, tworzy z mieszkańcami i artystami filmy, teledyski i międzypokoleniowe spektakle z wykorzystaniem metody community theatre.