W celu realizacji usług, strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką dotyczącą cookie. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Zamknij

Kontakt Polish English
Nieważne, że działanie jest fikcyjne,
ważne, że to działanie.
Drama
to zgoda na wejście do świata innej osoby
W każdym punkcie rozumowania mogą istnieć
rozwiązania alternatywne, które nie przyszły Ci do głowy.
Zmień swoje myśli,
a zmienisz swój świat.
Wszyscy musimy tworzyć teatr po to,
by odkryć kim jesteśmy i moglibyśmy być.
    • O dramie
    • aktualności
    • projekty dofinansowane
    • szkolenia z dramy
    • warsztaty tematyczne
    • stowarzyszenie

    Rozwojowe warsztaty bibliodramy

    Zapraszamy osoby dorosłe na cykl bezpłatnych warsztatów, podczas których w twórczy i niecodzienny sposób przyjrzymy się tekstom biblijnym, które znacząco wpłynęły na przestrzeń i kulturę Gdańska.  Warsztaty staną się również okazją do lepszego zrozumienia siebie: swoich wartości, potrzeb, emocji a także poszukiwania odpowiedzi na najbardziej transcendentne pytania. 

     

    BIBLIODRAMA – CZY CO?

    To metoda twórczej pracy z tekstem biblijnym wykorzystująca techniki dramowe. Interpretacja tekstu w bibliodramie dokonuje się pośrednio, z wykorzystaniem twórczej ekspresji: w grze scenicznej, w pantomimie, poprzez twórczy ruch i taniec, poprzez linię, kolor, formę i kreację przestrzenną, poprzez dźwięk , melodie i rytm. Przeżycia można wyrażać za pomocą wszystkich zmysłów i wszystkich dostępnych form ekspresji, które się z nimi wiążą. Proces bibliodramowy daje uczestnikom okazję do indywidualnej interpretacji obrazów i narracji biblijnych poprzez własne doświadczenia, odczucia i wyobrażenia. 

    KIEDY?

    I CYKL

    II CYKL

     

    Można zapisać się na cały cykl (3 warsztaty) lub na pojedyncze warsztaty. O udziale w warsztacie decyduje kolejność zgłoszeń.

    Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY dzięki dofinansowaniu z Miasta Gdańska. 

    GDZIE?

    Sala Teatralna przy Szkole Podstawowej nr. 1 w Gdańsku, 80-286 Gdańsk,
    ul. Poli Gojawiczyńskiej 10

    Zgłoś się wypełniając FORMULARZ

     

    DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OGLĄDAJĄC NASZE FILMOWE ZAPROSZENIE:

    PROWADZĄCY

    Marian Pułtuski – na co dzień pracuje jako nauczyciel religii, filozofii i etyki w II Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku. Absolwent filozofii, teologii i podyplomowych studiów z socjoterapii. Doktor teologii, nauczyciel dyplomowany z ponad 20-letnią praktyką. Członek Stowarzyszenia Praktyków Dramy „Stop-Klatka”. W stowarzyszeniu zajmuje się promocją i wdrażaniem metody dramy w edukacji formalnej i nieformalnej; tworzeniem (pozyskiwaniem funduszy), koordynacją i realizacją projektów społecznych, edukacyjnych i dramowo-teatralnych na terenie Gdańska i województwa pomorskiego (dla różnych grup społecznych: młodzieży, seniorów i grup międzypokoleniowych). Certyfikowany praktyk dramy z listy trenerów Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu dramy, joker i aktor Teatru Forum. Uczestnik Szkoły Animatorów Bibliodramy. Interesuje się zmianą społeczną w obszarze wykluczenia ze względu na status materialny.

    Robert Cyrta – absolwent teologii, historii, politologii, reżyserii i animacji kulturalnej. Edukator teatralny, praktyk dramy stosowanej, trener Odysei Umysłu, profilaktyk, tutor i coach. Uczestnik Szkoły Animatorów Bibliodramy. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mariusza Zaruskiego w Gdańsku. W roku 2019 otrzymał tytuł „Nauczyciela Pomorza”. Założyciel Teatru EPHATA, twórca projektu Młodzieżowej Akademii Teatralnej, autor programu klasy teatralnej w XX LO w Gdańsku, pomysłodawca programu Koła Inicjatyw Twórczych (projekt profilaktyczny). Prowadzi od wielu lat warsztaty teatralne i działania sceniczne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w ramach najróżniejszych programów artystyczno-integracyjnych. Zajmuje się również teatroterapią z osobami z niepełnosprawnością. Współpracuje z takimi instytucjami jak: Gdański Archipelag Kultury – Klub „Plama” – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych „FETA” w Gdańsku, oraz uroczystości kulturalnych w Gdańsku, jak: Święto Miasta Gdańska, Misterium Gdańskie „Sąd nad Jezusem”, Pochód Trzech Króli, Obchody Odzyskania Niepodległości.

    Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Biblijna historia Gdańska” finansowanego ze środków Miasta Gdańska. 

     

    Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA
    ul. Bieżuńska 1/36,
    03-578 Warszawa
    NIP: 521-32-21-928, KRS: 0000141083

    Dołącz do naszego newslettera!

    Odwiedź nas na Facebooku i Instagramie

    Zobacz nasz kanał na YouTube