Do udziału w Dramowej Akademii Wolontariackiej zapraszamy osoby, które chcą się rozwijać i jednocześnie dawać siebie innym.
Kryteria udziału – kto może się zgłosić?
Pełnoletni mieszkańcy województw podkarpackiego, lubelskiego i mazowieckiego (projekt skierowany jest głównie do mieszkańców Warszawy).
Osoby, które:
są zainteresowane poznaniem podstaw metody dramy stosowanej i zasad jej wykorzystania w pracy z grupami w obszarze obywatelskości
mają chęć działania i wprowadzania zmian w otoczeniu społecznym, szczególnie w obszarze przygotowania do aktywności obywatelskiej lub zwiększania jej poziomu w grupach i społecznościach
studenci i osoby dorosłe, którzy działają już w Kołach Naukowych, wolontariacie, w organizacjach pozarządowych, które chciałyby podjąć własne działania na rzecz otoczenia, ale potrzebują do tego narzędzi i wsparcia trenerów i tutorów oraz poznania innych aktywnych osób w środowisku, aby móc wspólnie działać;
działacze społeczni i obywatelscy, animatorzy, wolontariusze i pracownicy organizacji pozarządowych, które działają lub chcą działać w obszarze edukacji obywatelskiej;
Tylko Ci, którzy są gotowi zaangażować się przez 5 miesięcy trwania projektu (m.in. udział w szkoleniach, konsultacjach i pracach zespołu w mieście wojewódzkim) – sprawdź harmonogram i kontrakt.
Mile widziana będzie:
- pierwsze doświadczenia w warsztatowej pracy z grupami nie mniej niż 8 osób(prowadzenie zajęć z dziećmi lub młodzieżą na świetlicy, w szkole, na obozach, warsztatów dla dorosłych itp.)
- wiedza i/lub zainteresowanie tematyką działań obywatelskich, społeczeństwem obywatelskim oraz umiejętności komunikacji i współpracy w zespole.
W ramach dramowych działań obywatelskich zapraszamy uczestniczki i uczestników do udziału i tworzenia warsztatów dramowych, które zwiększają chęć działania ludzi na rzecz innych (wyjście poza swoje prywatne cele i najbliższe środowisko, jak rodzina, a ułatwiają szersze spojrzenie na społeczność i społeczeństwo) i dobra wspólnego w duchu tolerancji, poszanowania różnorodności i innych wartości demokratycznych.
Oprócz pełnoletności, DAW nie nakłada żadnych ograniczeń związanych z wiekiem czy z wykształceniem. Nie jest jednak skierowany do profesjonalnych trenerów. Trenerów, którzy chcą poznać szeroki wachlarz ćwiczeń i technik dramowych do wykorzystania w pracy edukacyjnej, społecznej i biznesowej, zapraszamy do udziału w szkoleniach uczących pracy metodą dramy, które są odpłatne i prowadzone w ramach działalności gospodarczej Stowarzyszenia. Dochód ze szkoleń przeznaczony jest na realizację projektów edukacyjnych i profilaktycznych.