Aleksandra Chodasz
Trenerka i superwizorka dramy
ola@chodasz.pl
tel. 609-08-13-13
#autentyczność #rozwój #drama #teatr forum #praca z pasją #proaktywność #zdrowie #przyroda
W Stowarzyszeniu zajmuje się certyfikacją praktyków i trenerów dramy, prowadzi wyjazdowy „Kurs Dramy Stosowanej”, wybrane zjazdy „Szkoły Dramy Stosowanej”, dwudniowe „Techniki dramowo-teatralne w pracy z grupą” i inne szkolenia, w tym na zamówienia instytucji i firm. Pisze i redaguje merytorycznie publikacje o metodzie dramy, tworzy, konsultuje i realizuje projekty szerzące zastosowanie dramy w obszarze profilaktyki, rozwoju kompetencji miękkich, edukacji antydyskryminacyjnej i obywatelskiej.
Ma 13-letnie doświadczenie pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w środowiskach szkolnych, samorządowych, biznesowych, w organizacjach pozarządowych i społecznościach lokalnych (ponad 4000 godzin szkoleń). Ukończyła roczny kurs dramy stosowanej na Uniwersytecie w Exeter, studia na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych (Uniwersytet Warszawski), kursy i praktyki aktora i jokera Teatru Forum pod okiem brytyjskich specjalistów, Sandy Ackerman i Mezzi Franklin, szkołę trenerską Moniki Sowickiej, wiele kursów rozwojowych i doskonalących kompetencje pracy z grupą oraz tworzenia szkoleń i projektów, które wnoszą zmianę. Posiada rekomendacje Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (I stopnia) i Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych (II stopnia). Jedną z jej pasji jest zarządzanie w organizacjach pozarządowych, co z przyjemnością praktykowała w United Way Polska (dyrektor ds. współpracy z firmami, 2003-2007), Stowarzyszeniu Praktyków Dramy STOP-KLATKA (członkini- założycielka i liderka wielu projektów od 2002, prezes zarządu w 2008-2012), a od 2011 roku w założonej przeze nią na Podkarpaciu Fundacji Rozwoju „Dobre Życie” i firmie Trener Dramy.
Najważniejsze obszary prowadzonych projektów i szkoleń: budowanie i motywowanie zespołów, komunikacja, asertywność, autoprezentacja, automotywacja, autodiagnoza, zarządzanie przez wartości, przywództwo, obsługa klienta, rozwiązywanie konfliktów, relaks i radzenia sobie ze stresem, zarządzanie sobą w czasie, aktywizacja zawodowa, przedsiębiorczość, społeczna odpowiedzialność biznesu, wolontariat kompetencji, integracja społeczności lokalnych i grup międzypokoleniowych, szkolenia dla trenerów, pracowników socjalnych i animatorów – z umiejętności trenerskich, pracy z grupami i społecznościami oraz stosowania dramy i innych angażujących metod.
Współpracowała m.in. z: Manthey Firmą Szkoleniową, Europejskim Centrum Edukacji „LIBRA”, Dumel Centrum Wiedzy i Umiejętności, Wyższą Szkołą Pedagogiki Resocjalizacyjnej „Pedagogium”, Europejskim Centrum Doradztwa Finansowego, AG Test HR, Centrum Metodycznym Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej, Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Global Training Center, SAZ, PPHK Bytmet. Prowadziła szkolenia m.in. dla: Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA, Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka “Podaj Dalej”, AXA, Luxmed, Medicover, IBM, Colgate-Palmolive, Kancelarii Wierzbowski Eversheds, onet.pl, Polomarket, Muzeum Powstania Warszawskiego, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, British Council oraz wielu urzędów, szkół i instytucji oświatowych, wychowawczych i resocjalizacyjnych w całej Polsce.
Chętnie uczestniczy w projektach, które wnoszą potrzebne zmiany, na małą i dużą skalę. Lubi zarówno dzielić się wiedzą z tymi, którzy się uczą, jak i współpracować z ekspertami. Swoją pracę szkoleniową poddaje superwizji. W kontaktach z klientami i osobami uczestniczącymi w szkoleniach realizuje ważne dla niej wartości jak profesjonalizm, uczciwość i rozwój potencjału, wierząc , że jest w każdym człowieku, organizacji i sytuacji.