Jeśli spełniasz poniższe wymagania możesz ubiegać się o rekomendacje, a następnie otrzymać certyfikat trenera dramy stosowanej II stopnia:
- Znasz zasady pracy dramą i techniki dramowe rekomendowane przez Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA. Uczestniczyłeś w szkoleniach z metody dramy stosowanej i szkoleniach realizowanych metodą dramy stosowanej (nie mniej niż 130 godzin) oraz w szkoleniach z pracy z grupą (nie mniej niż 250 godzin).
- Umiesz tworzyć scenariusze warsztatów dramowych, dobierać ćwiczenia i techniki dramowe do odbiorców i zgodnie z przebiegającym procesem grupowym oraz wyznaczać i realizować zamierzone cele z zakresu edukacji, psychoedukacji, profilaktyki i rozwoju oraz z zakresu uczenia metody dramy. Prowadziłeś lub współprowadziłeś nie mniej niż 400 godzin warsztatów z wykorzystaniem metody dramy stosowanej, w tym nie mniej niż pięć warsztatów 16-godzinnych i dwa warsztaty 20-godzinne.
- Prowadziłeś lub współprowadziłeś nie mniej niż 150 godzin szkoleń z metody dramy stosowanej dla osób dorosłych.
- Przeprowadziłeś, samodzielnie lub z kotrenerem, co najmniej dwa dwudniowe warsztaty, w tym jeden z technik dramowych, pod superwizją. Jedna z superwizji powinna zostać przeprowadzona przez superwizora lub trenera II stopnia z Listy Trenerów i Superwizorów Dramy Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA (superwizor może być kotrenerem), druga przez superwizora z listy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego lub Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych.
- Jesteś członkiem Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA.
- Przestrzegasz zasad etycznych obowiązujących w Stowarzyszeniu.
- Dbasz o rozwój własnych kompetencji i wysoką jakość prowadzonych przez Ciebie warsztatów i projektów.
Certyfikat trenera dramy stosowanej wydawany jest na okres czterech lat. Po tym czasie trenerzy będą proszeni o przedstawienie Stowarzyszeniu informacji o odbytych szkoleniach, superwizjach i innych formach doskonalenia kompetencji oraz o zakresie i efektach wykorzystania dramy we własnej pracy z grupami i uczenia metody dramy od czasu otrzymania certyfikacji. Posłuży to nie tylko do potwierdzenia wysokiej jakości pracy trenerów dramy, ale też do budowania platformy współpracy, wymiany wiedzy i doświadczeń, oraz, przy dobrej woli i zaangażowaniu nas wszystkich, do promowania metody dramy na coraz szerszą skalę.
Warunki przedłużenia certyfikatu:
- kontynuacja praktyki dramowej i uczenia metody dramy,
- dbałość o podnoszenie kompetencji i wysoką jakość prowadzonych działań dramowych,
- członkostwo w Stowarzyszeniu STOP-KLATKA,
- przestrzeganie zasad etycznych obowiązujących w Stowarzyszeniu STOP-KLATKA.
Tutaj znajdziesz formularz zgłoszeniowy do procesu certyfikacji