Zgodnie ze Statutem Stowarzyszenia § 16.1. Członkiem honorowym Stowarzyszenia może zostać osoba fizyczna szczególnie zasłużona dla realizacji celów statutowych Stowarzyszenia.
Godność członka honorowego nadaje Walne Zebranie na wniosek Zarządu Stowarzyszenia.
Członek honorowy nie posiada biernego oraz czynnego prawa wyborczego, może jednak brać udział z głosem doradczym w statutowych władzach Stowarzyszenia, poza tym posiada takie prawa jak członek zwyczajny i jest zwolniony z obowiązku opłacania składek członkowskich.
John Somers
Honorowy członek władz Uniwersytetu w Exeter, założyciel magazynu “Research in Drama Education” oraz Międzynarodowej Konferencji Badawczej w Exeter. Twórca programu studiów magisterskich z dziedziny teatru stosowanego na wspomnianej uczelni, autor i reżyser programów teatralnych, założyciel i dyrektor artystyczny teatrów Exstream i Tale Valley Community. W 2003 r. został uhonorowany nagrodą specjalną Amerykańskiego Stowarzyszenia Teatru i Edukacji. Wielokrotnie przyjeżdżał do Polski, szkolił członków Stowarzyszenia, był również opiekunem naukowym tych z nas, którzy studiowali dramę stosowaną na Uniwersytecie w Exeter. Obecnie konsultuje projekty dramowe tworzone według modelu Interaktywnego Teatru i teatru w społeczności lokalnej (Community Theatre).
Aleksandra Chodasz
Założycielka Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA, autorka i liderka wielu projektów edukacyjnych i rozwojowych bazujących na dramie i tworzących kadrę Stowarzyszenia. W latach 2008-2012 prezeska zarządu działająca na rzecz nie tylko prowadzenia i rozwoju organizacji, ale i jej skutecznego przekazania w najbardziej odpowiednim momencie, by mogła dalej działać z sukcesem (tzw. sukcesji). Wprowadziła w Stowarzyszeniu metodologię uczenia dramy stosowanej i certyfikację praktyków i trenerów dramy łącząc doświadczenia zdobyte na rocznym kursie dramy na Uniwersytecie w Exeter z ukończoną w Polsce szkołą trenerską i licznymi szkoleniami z pracy z grupą oraz realizowanymi przez nią w Anglii i w Polsce działaniami na rzecz pozytywnej zmiany społecznej. Od 2011 roku prowadzi własną firmę szkoleniową www.ola.chodasz.pl oraz założoną przez siebie na Podkarpaciu Fundację Rozwoju „Dobre Życie” www.dobrezycie.org a w Stowarzyszeniu pełni rolę niezależnej ekspertki.