Podczas warsztatów uczestnicy poznają narzędzia dramowe wykorzystywane w obszarze profilaktyki przemocy w projektach społecznych Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA (m. in. SPOKO- SPOtkania z KOnfliktem, SUBST. Reorientacja).
W trakcie zajęć uczestnicy:
- doświadczą wybranych technik dramowych (np. improwizacje, ring bokserski)
- dowiedzą się w jaki sposób były one wykorzystywane w warsztatach i projektach dramowych zadedykowanych młodzieży i dorosłym
- przeanalizują wspólnie możliwości ich zastosowania w profilaktyce przemocy i rozowoju kompetencji interpersonalnych- takich jak negocjacje i mediacje
Prowadzące:
Monika Kisła– aktorka, praktyk dramy, certyfikowany specjalista terapii uzależnień. Stworzyła i prowadzi młodzieżową grupę teatralną WPROST oraz prowadzi zajęcia teatralne w Teatrze Powiatu Wołomińskiego – Teatr Przy Fabryczce. W Stowarzyszeniu Praktyków Dramy STOP-KLATKA realizuje i współtworzy projekty dramowe w obszarze profilaktyki. W Towarzystwie Rozwijania Aktywności Dzieci SZANSA od 2008 roku współtworzy i realizuje programy wykorzystujące dramę i Teatr Forum w obszarze profilaktyki uzależnień.
Marta Jankowska- pedagog, trenerka dramy, psychoterapeutka w nurcie integrującym. Swoje doświadczenia zawodowe zdobywała m.in. w świetlicach socjoterapetycznych w Warszawie, jako pedagog szkolny, w Centrum Terapeutycznym w Denver. Od 4 lat aktywnie działa w Stowarzyszeniu Praktyków Dramy STOP-KLATKA, gdzie wykorzystuje metodę dramy stosowanej do prowadzenia warsztatów z rozwoju inteligencji emocjonalnej i interpersonalnej, praw człowieka, profilaktyki uzależnień i przemocy, obywatelskości.