LUB Drama w Lublinie!

lubdrama“LUB Drama” to spotkanie wszystkich praktyków, sympatyków, zaciekawionych dramą stosowaną ludzi z województwa lubelskiego.  Będzie to okazja do poznania się wzajemnie, wymiany doświadczeń  i pomysłów związanych z działaniami wykorzystujących dramę stosowaną.  W trakcie spotkania  zostanie przedstawiony spektakl Teatru Forum ,,Projekt Życie” widzowie zostaną zaproszeni na chwilę do świata Mai, która pracuje w stowarzyszeniu, prowadzi m.in. warsztaty dla dzieci. Kolejne zdarzenia i jej wybory powodują, że praca zdobywa przewagę w jej życiu. Czy prowadzi ją w kierunku, w którym ona chce? Jak inaczej mogłaby się zachować Maja? Aby się lepiej temu przyjrzeć zatrzymajmy się w pewnym momencie jej życia.

Teoretyczne podstawy Teatru Forum

Teatr Forum został stworzony przez Augusto Boala w 1973 roku w Limie, dzięki czarnoskórej kobiecie, która uczestniczyła w jednej z jego sesji teatralnych. Następnie zaś z jego inicjatywy został wprowadzony i rozpowszechniony na całym świecie.

Techniki dramowe

Techniki dramowe  to klucz do wykorzystania dramy w praktyce. Każdą z nich można wykorzystać w różnych kontekstach, dostosowując do potrzeb konkretnej grupy. Uczestnicy wchodząc w role, mogą być na chwilę kimś innym. Zadaniem osoby prowadzącej jest stworzenie atmosfery, w której bezpiecznie będą mogli wejść w role i zmierzyć sie z konfliktami w zaproponowanym świecie fikcji.

STOP-KLATKA od lat pracuje metodą dramy  w różnych obszarach, m. in. kształtowaniu  postaw  antydyskryminacyjnych,  profilaktyce uzależnień, tworzeniu więzi międzypokoleniowych.

Wprowadzenie technik dramowych poprzedza zazwyczaj rozgrzewka, więc skoro tę mamy już za sobą… zapraszamy do lektury!