W celu realizacji usług, strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką dotyczącą cookie. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Zamknij

Kontakt Polish English
Nieważne, że działanie jest fikcyjne,
ważne, że to działanie.
Drama
to zgoda na wejście do świata innej osoby
W każdym punkcie rozumowania mogą istnieć
rozwiązania alternatywne, które nie przyszły Ci do głowy.
Zmień swoje myśli,
a zmienisz swój świat.
Wszyscy musimy tworzyć teatr po to,
by odkryć kim jesteśmy i moglibyśmy być.
    • O dramie
    • aktualności
    • projekty dofinansowane
    • szkolenia z dramy
    • warsztaty tematyczne
    • stowarzyszenie
    Link

    IMG_8204

    Głównym celem drugiej edycji projektu „Z książką w walizce” było zachęcenie dzieci do poznawania świata poprzez czytanie książek. W jesiennym cyklu warsztatów wraz z uczniami klas 1. i 2. przyglądaliśmy się przygodom Pana Kuleczki i jego przyjaciół (Wojciech Widłak, „Pan Kuleczka”) Podczas warsztatów dzieci miały szansę odkryć, że literaturą można się bawić, a problemy bohaterów literackich często są bliskie realnemu życiu.

    Projekt adresowany był do uczniów klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 141 i Szkoły Podstawowej nr 255 w Warszawie.

    W każdej z wyżej wymienionych szkół powstała 12-osobowa grupa dzieci uczęszczających na świetlicę szkolną, które wzięły udział w cyklu 6 dwugodzinnych warsztatów dramowych. Podczas warsztatów wspólnie czytaliśmy czytaliśmy różne opowiadania z cyklu o Panu Kuleczce i zastanawialiśmy się nad ważnymi dla dzieci tematami, np. jak to jest patrzeć przez różowe okulary albo jakie słowa potrafią dodać nam skrzydeł? Dzieci miały możliwość odniesienia treści książki do własnego życia i własnych trudności, których doświadczają w codziennym życiu. Sprzyjała temu także możliwość wcielania się w rolę poszczególnych bohaterów i podsuwania im pomysłów na rozwiązanie problemów.

    IMG_8219

    IMG_8235

     

     

     

    Podsumowanie warsztatów stanowił pokaz kończący, który odbył się 27.11.2014. w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe. Motywem przewodnim spotkania było wspólne ilustrowanie książek: ruchem, dźwiękiem i obrazem. Dzieci wzięły także udział w krótkim warsztacie przeprowadzonym przez ilustratorkę książek dla dzieci Krystynę Lipkę-Sztarbałło, podczas którego miały okazję wykonać plakat ilustrujący zaproponowane hasło.

    Kontakt: koordynator projektu
    Katarzyna Leoniewska
    505 441 550
    k.leoniewska@stop-klatka.org.pl

    logo_wawa

    23 grudnia 2014

    Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA
    ul. Bieżuńska 1/36,
    03-578 Warszawa
    NIP: 521-32-21-928, KRS: 0000141083

    Dołącz do naszego newslettera!

    Odwiedź nas na Facebooku i Instagramie

    Zobacz nasz kanał na YouTube