W celu realizacji usług, strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką dotyczącą cookie. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Zamknij

Kontakt Polish English
Nieważne, że działanie jest fikcyjne,
ważne, że to działanie.
Drama
to zgoda na wejście do świata innej osoby
W każdym punkcie rozumowania mogą istnieć
rozwiązania alternatywne, które nie przyszły Ci do głowy.
Zmień swoje myśli,
a zmienisz swój świat.
Wszyscy musimy tworzyć teatr po to,
by odkryć kim jesteśmy i moglibyśmy być.
    • O dramie
    • aktualności
    • projekty dofinansowane
    • szkolenia z dramy
    • warsztaty tematyczne
    • stowarzyszenie

    Wyjazd do Domaniewic

    Z zapisków początkującego DAW-owca

    Twórcy DAW dali nam możliwość wybrania tematyki warsztatów, zaplanowanych na listopad. Podczas dyskusji na spotkaniach organizacyjnych wyłoniły się nam dwa przewodnie motywy: „Work-Life-Balance” oraz „Teatr Forum”. Tak powstał wstępny plan na 8-11 listopada. Nie pozostało nam nic innego, jak się spakować i jechać.

    Domaniewice to miejscowość, której nie ma na większości map. Nic dziwnego, bo to urokliwe miejsce w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej warto chronić przed ekspansyjną codziennością. Nasz pobyt miał miejsce właśnie tam – w Ośrodku Stowarzyszenia Profilaktyki Problemowej PROFIPRO.

    Na progu

    W ciągu 4 dni połączyliśmy takie elementy jak udział w warsztatach, pracę nad „Teatrem Forum” i integrację grupową.

    Punktem wyjścia…

    naszego wyjazdowego spotkania był warsztat z tematyki „Work-Life-Balance”. Prowadziła go Marta Lewandowska, która nas zaskoczyła. Nie było oczekiwanego przez nas twardego szkolenia i nie rozpisywaliśmy na tablicy hierarchicznych modeli „podwładny – szef – koledzy z pracy”. Zajęliśmy się naszym dotychczasowym życiem, sposobem realizowania naszych potrzeb, podejmowania decyzji i to nie tylko w kontekście pracy, jej wyboru bądź zmiany. Marta pokazała nam, jak ważne jest bycie w kontakcie z samym sobą i spełnianie własnych oczekiwań. Zamiast zwykłego warsztatu dostaliśmy głęboką podróż w siebie i nasze relacje z innymi.

    Wypracowywanym przedsięwzięciem…

    Teatr Forum

    był tworzony pod okiem Oli (Gocal) Chodasz „Teatr Forum”. Dzięki prowadzonym przez Olę warsztatom o tej technice dramowej oraz pod wpływem zajęć z Martą wypracowywaliśmy pierwszą koncepcję i wstępny scenariusz interaktywnego spektaklu, kierowanego do mieszkańców stolicy. Wiele czasu i emocji poświęciliśmy fabule oraz tworzonym postaciom. Główna bohaterka została ostatecznie Magdą, intensywnie zmieniała kolejne studia i przeprowadzała się po całej Polsce, by narodzić się wreszcie w Łomży. Doświadczenia nasze i naszych znajomych dotyczące poszukiwania życiowej równowagi wykorzystaliśmy w naszym projekcie. Po powrocie czeka nas dalsza praca, próby, dopracowanie scenariusza i pewnie kolejne długie, wieczorne debaty…

     

    Oczekiwanym efektem ubocznym…

    Nasza sieć

    była integracja zespołu. Wspólnie celebrowaliśmy posiłki, a przerwy w zajęciach wykorzystywaliśmy na spacery w słonecznych lasach Jury. Chłodne wieczory ogrzewaliśmy urodzinami i imieninami, bo nie zabrakło wśród nas jubilatów i solenizantów. Były nawet tort i tańce 🙂

    Chętnie angażowaliśmy się we wszystkie działania – także te wymagające kreatywności, pracy i zaangażowania. Z pełną świadomością, iż ten wyjazd to dopiero początek…

    Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA
    ul. Bieżuńska 1/36,
    03-578 Warszawa
    NIP: 521-32-21-928, KRS: 0000141083

    Dołącz do naszego newslettera!

    Odwiedź nas na Facebooku i Instagramie

    Zobacz nasz kanał na YouTube