W celu realizacji usług, strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką dotyczącą cookie. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Zamknij

Kontakt Polish English
Nieważne, że działanie jest fikcyjne,
ważne, że to działanie.
Drama
to zgoda na wejście do świata innej osoby
W każdym punkcie rozumowania mogą istnieć
rozwiązania alternatywne, które nie przyszły Ci do głowy.
Zmień swoje myśli,
a zmienisz swój świat.
Wszyscy musimy tworzyć teatr po to,
by odkryć kim jesteśmy i moglibyśmy być.
    • O dramie
    • aktualności
    • projekty dofinansowane
    • szkolenia z dramy
    • warsztaty tematyczne
    • stowarzyszenie

Warto mieć dobre miejsce

Młodzież gimnazjalna… Czego potrzebuje? Jak postrzega swoje otoczenie? Jak widzi swoją przyszłość? Co ją cieszy, a co martwi? Te pytania zadawała sobie Katarzyna Malec podczas tworzenia warsztatów obywatelskich dla młodzieży z trzeciej klasy gimnazjum w Krasnem, wsi w okolicach Rzeszowa.

Miejsce i grupa: młodzież z trzeciej klasy gimnazjum w Krasnem, wsi w okolicach Rzeszowa. Warsztaty odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnem

Czas:  warsztaty  składały się z czterech  5-godzinnych spotkań

Założenia projektu:

Jak wskazuje tytuł całego cyklu warsztatów celem działań wolontariuszki było wsparcie młodych ludzi w poszukiwaniu swojego miejsca. Miejsce w tym warsztacie ma  bardzo szerokie znaczenie. „Chodzi mi o miejsce jako miejscowość, społeczność w której żyją, ale także o miejsce jakie zajmują w rodzinie, grupie rówieśniczej, podejmowaliśmy też temat ich przyszłości, miejsca w którym chcieliby znaleźć się za kilka, kilkanaście lat. Podczas warsztatów opierałam się na tematach związanych z komunikacją, współpracą w grupie, mocnymi i słabymi stronami, oraz poczuciem wartości”- mówi Katarzyna Malec.

malec2

Przebieg warsztatu:

Warsztaty przeprowadzone zostały w całości metodami aktywnymi, mocno angażującymi uczestników. Głównym elementem były ćwiczenia wykorzystujące metodę dramy: rozgrzewki dramowe, improwizacje, teatr obrazu i karty ról. Dzięki temu uczestnicy mogli uczyć się poprzez doświadczenie i własne przeżycia. Z dobrym odbiorem młodzieży spotkała się też elementy oparte na storytellingu.

malec1

Nastroje i wrażenia:

Największą satysfakcją dla mnie jako prowadzącej było to, że warsztaty bardzo dobrze trafiały w potrzeby uczestników. Poruszane przeze mnie tematy pobudzały uczestników do dużego zaangażowania. Młodzież dopytywała o terminy kolejnych spotkań i chętnie na nie przychodziła. Jako prowadząca dostałam podziękowania i bardzo pozytywne informacje zwrotne od uczestników.

Autorka: Katarzyna Malec

Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA
ul. Ładna 23,
03-629 Warszawa
NIP: 521-32-21-928, KRS: 0000141083