W celu realizacji usług, strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką dotyczącą cookie. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Zamknij

Kontakt Polish English
Nieważne, że działanie jest fikcyjne,
ważne, że to działanie.
Drama
to zgoda na wejście do świata innej osoby
W każdym punkcie rozumowania mogą istnieć
rozwiązania alternatywne, które nie przyszły Ci do głowy.
Zmień swoje myśli,
a zmienisz swój świat.
Wszyscy musimy tworzyć teatr po to,
by odkryć kim jesteśmy i moglibyśmy być.
    • O dramie
    • aktualności
    • projekty dofinansowane
    • szkolenia z dramy
    • warsztaty tematyczne
    • stowarzyszenie

    Warsztat 1

    Warsztat 1 - zdjęcie grupowe

    W grudniu rozpoczęliśmy etap szkoleń dla uczestników „Budowania projektów dramowych”. Odbyły się dwa warsztaty z wykorzystania podstawowych technik dramowych w pracy z grupą. Uczestniczyło w nich w sumie 34 osoby w wieku od 19 do 31 lat, a wśród nich studenci i absolwenci animacji społeczno-kulturalnej, pedagogiki, psychologii, zdrowia publicznego, marketingu kultury i polonistyki.

    Warsztat 1 - zdjęcie grupowe

    Wielu z nich ma za sobą doświadczenie praktyk, pracy zawodowej lub wolontarystycznej w świetlicach środowiskowych, Ośrodkach Pomocy Społecznej, szkołach, organizacjach pozarządowych takich jak Amnesty International, Centrum Wolontariatu, Monar, Fundacja Synergia i in.

    Program warsztatów obejmował podstawowe techniki dramowe (m.in. improwizacja, karty ról, antycypacja, pomnik, galeria, rzeźba), gry i zabawy integracyjne i budujące zespół, pracę z bajką oraz wybrane elementy pracy z grupą (budowanie kontraktu grupowego, angażowanie uczestników, tworzenie klimatu sprzyjającego przyswajaniu treści edukacyjnych).

    Uczestnicy mieli okazję sami doświadczyć działania dramy, biorąc udział w grach, tworzeniu historii, improwizacjach i innych aktywnych formach pracy grupowej.


    Po każdym bloku tematycznym następowało podsumowanie i wspólne odnajdywanie zasad rządzących dramą i pozwalających tworzyć własne scenariusze zajęć.

    Był też czas na samodzielne tworzenie kart ról, ich testowanie i otrzymanie informacji zwrotnej, czyli wskazówek od grupy i prowadzących co do tego jak ulepszyć karty ról, aby spełniały one swoje funkcje.

    Warsztaty odbyły się w gościnnych progach Zespółu Ognisk Wychowawczych im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka”, przy ul. Starej 4 w Warszawie – dziękujemy.

    Dziękujemy uczestnikom i prowadzącym warsztaty za otwartość na nowe doświadczenia i za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery, sprzyjającej nie tylko uczeniu się metody dramy, ale i zawieraniu przyjaźni oraz osobistej refleksji.

    Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA
    ul. Bieżuńska 1/36,
    03-578 Warszawa
    NIP: 521-32-21-928, KRS: 0000141083

    Dołącz do naszego newslettera!

    Odwiedź nas na Facebooku i Instagramie

    Zobacz nasz kanał na YouTube