W celu realizacji usług, strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką dotyczącą cookie. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Zamknij

Kontakt Polish English
Nieważne, że działanie jest fikcyjne,
ważne, że to działanie.
Drama
to zgoda na wejście do świata innej osoby
W każdym punkcie rozumowania mogą istnieć
rozwiązania alternatywne, które nie przyszły Ci do głowy.
Zmień swoje myśli,
a zmienisz swój świat.
Wszyscy musimy tworzyć teatr po to,
by odkryć kim jesteśmy i moglibyśmy być.
    • O dramie
    • aktualności
    • projekty dofinansowane
    • szkolenia z dramy
    • warsztaty tematyczne
    • stowarzyszenie

    twórczyczas

    Projekt zakończony – w tej zakładce znajdują się dane pochodzące z okresu jego realizacji.

    Zapraszamy do zapoznania się z aktualnie realizowanymi projektami

    Letnie Warsztaty Rozwoju

    Letnie Warsztaty Rozwoju skierowane są do młodych ludzi w wieku 15-19 lat, zainteresowanych rozwojem osobistym poprzez sztukę.

    Ciekawy sposób prowadzenia zajęć i unikalność proponowanych ćwiczeń oraz technik sprawiają, że warsztaty są bardzo atrakcyjne właśnie dla młodych ludzi, którzy poprzez dobrą zabawę będą mieli okazję lepszego poznawania siebie: identyfikacji własnych celów i sposobów ich realizacji.

    Co będzie się działo

    W trakcie zajęć będziemy pracować wykorzystując twórcze i atrakcyjne środki wyrazu (film, teatr, drama, malarstwo). Zaprosimy ciekawych gości – ludzi, którzy realizując własne marzenia stworzyli Wielkie Rzeczy odnosząc Sukces. Jesteśmy pewni, iż poczynione w trakcie warsztatów refleksje i zdobyta wiedza z pewnością będą pomocne młodym ludziom w planowaniu przyszłości i świadomym kształtowaniu własnego rozwoju. Chętnym uczestnikom warsztatów proponujemy pomoc w tworzeniu Happeningu na ul. Ząbkowskiej we wrześniu.

    Idea projektu i nasza motywacja do jego realizacji

    Naszą motywacją do realizacji projektu „twórczyczas“ wśród młodzieży, jest potrzeba wsparcia młodych mieszkańców Pragi Północ w procesie ich własnego twórczego rozwoju oraz pomoc w świadomym wytyczaniu swoich celów i ich realizacji.

    Aldona:

    „W moim życiu osobistym sztuka zawsze była ważna. Kiedy miałam kilkanaście lat buntowałam się przeciwko dorosłym, społeczeństwu, normom i nakazom. Gdy dziś o tym myślę, wiem, że wiele z tamtych zachowań było bardzo ryzykownych i nie raz byłam „na krawędzi“. Wiem też, że bardzo pomógł mi amatorski teatr, który wraz ze znajomymi założyliśmy. Teatr; tworzone i odgrywane role dawały mi możliwość wyrażenia trudnego do nazwania napięcia, które nosiłam w sobie. Role w które się wcielałam, pozwalały na nieskrępowaną ekspresję, przekształcenie trudnych emocji w coś bardzo prawdziwego, a jednocześnie konstruktywnego, twórczego.

    Te doświadczenia wpłynęły na moje życie zawodowe — zajmuję się dramą, czyli prowadzeniem warsztatów wykorzystujących techniki teatralne. Warsztaty mają pomóc ludziom w ich rozwoju.

    Prowadząc zajęcia dramowe, stojąc przed grupą wciąż mam „za plecami“ wspomnienie o sobie samej sprzed lat; młodej, przekornej, twórczej…

    Pamiętając o własnych doświadczeniach, z pełnym przekonaniem angażuję sie w artystyczne projekty rozwojowe dla młodych ludzi. Jest dla mnie jasne, że twórczość wspomaga rozwój. I daje wiele radości!“

    Ania:

    „Zawsze wierzyłam i wierzę w siłę marzeń. Wiem, że jeśli tylko damy sobie prawo do przełożenia ich na cele — na pewno się spełnią. Każdy z nas ma w sobie drzemiące siły, które są w stanie zaprowadzić nas do osiągnięcia tego co naprawdę jest dla nas ważne.

    Drogą do identyfikacji własnej drogi jest właśnie świadomy rozwój, rozwój poprzez refleksję i twórczość. Doskonałą okazję do tego stanowi sytuacja obcowania z ciekawym człowiekiem, w grupie, ze sztuką, teatrem, alegorią. Moją pasją jest wspólne tworzenie z innymi ludźmi właśnie takiej przestrzeni rozwoju“.

    Karolina:

    „Gdy byłam uczennicą liceum kilka razy brałam udział w podobnych warsztatach, miałam również okazję stworzyć happening. Wspominam to bardzo pozytywnie, wiele się wtedy nauczyłam szczególnie o swoim funkcjonowaniu, teraz jestem bardziej świadoma relacji jakie tworzę z ludźmi. Z jednej strony była to po prostu dobra zabawa, z drugiej jedna z najbardziej wartościowych lekcji w moich życiu.

    Pamiętając te wydarzenia nadal biorę udział w różnego rodzaju warsztatach, szkoleniach miało to również wpływ na moje życie zawodowe, ponieważ teraz zależy mi aby stwarzać innym okazje do podobnych przeżyć, doświadczeń i refleksji dlatego prowadzę warsztaty rozwojowe dla młodych ludzi“.

    Kasia:

    „Twórczy czas“ czyli czas, który jest poświęcony na to, żeby zadziało się „coś“- z pomocą naszej wyobraźni, talentów, ze wsparciem trenerów i artystów. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć jak ważna jest twórczość ale też warunki, żeby móc tworzyć. Wielokrotnie, jako uczestnik i jako organizator, miałam okazję odkrywać potencjał jaki tkwi w ludziach właśnie podczas skumulowanych warsztatów związanych z teatrem, dramą, czy tez innymi dziedzinami związanymi ze sztuką i ekspresją siebie. Wtedy, kiedy nie jesteśmy nastawieni ściśle zadaniowo ale doceniamy sam moment działania, często powstają fantastyczne pomysły i rzeczy. Mam nadzieję, że takie doświadczenie będzie też udziałem młodzieży podczas naszych zajęć“.

    Korzyści z udziału w projekcie

    • zwiększenie samoświadomości uczestników
      (wiem kim jestem, wiem co jest dla mnie ważne, wiem co chce osiągnąć)
    • poznanie ciekawych mieszkańców Pragi
      (mam nowych znajomych z Pragi, ludzi z którymi chce współpracować i się rozwijać, nowych kolegów i koleżanki a może przyjaciół?)
    • poznanie ludzi, którym udało się odnieść sukces realizując swoje marzenia

      (być może będę chciał/chciała z nimi współpracować? pójść w ich ślady?)
    • stworzenie wspólnie happeningów,
    • które zostaną zaprezentowane w trakcie Pikniku Artystycznego na Ząbkowskiej we wrześniu 2008. (Przy pracy nad happeningami będę miał/a okazję współpracować z młodymi artystami ze świata teatru, pantomimy i performance)

    Osoby prowadzące

    Anna Cieśluk, Karolina Dessoulavy, Katarzyna Markowska-Byczek, Aldona Żejmo-Kudelska,

    Termin 30.06 — 5.07.2008 w godzinach: 10:00 — 15:00

    Miejsce Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej ul. Chodakowska 19/31 (Praga)

    Pytania a.ciesluk@stop-klatka.org.pl, Anna Cieśluk 502 501 369

    Projekt jest współfinansowany przez Urząd Dzielnicy Praga Północ m. st. Warszawy oraz Rotary Club JOZEFOW

    swpsswpsswpsswps

    Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA
    ul. Bieżuńska 1/36,
    03-578 Warszawa
    NIP: 521-32-21-928, KRS: 0000141083

    Dołącz do naszego newslettera!

    Odwiedź nas na Facebooku i Instagramie

    Zobacz nasz kanał na YouTube