W celu realizacji usług, strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką dotyczącą cookie. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Zamknij

Kontakt Polish English
Nieważne, że działanie jest fikcyjne,
ważne, że to działanie.
Drama
to zgoda na wejście do świata innej osoby
W każdym punkcie rozumowania mogą istnieć
rozwiązania alternatywne, które nie przyszły Ci do głowy.
Zmień swoje myśli,
a zmienisz swój świat.
Wszyscy musimy tworzyć teatr po to,
by odkryć kim jesteśmy i moglibyśmy być.
    • O dramie
    • aktualności
    • projekty dofinansowane
    • szkolenia z dramy
    • warsztaty tematyczne
    • stowarzyszenie

Teatr społeczny – jego prostota i moc

Teatr społeczny – jego prostota i moc
Prelekcja, 18 listopada 2010r., godz. 9:00
prof. John Somers

Na całym świecie społeczności cierpią z powodu rozdrobnienia społecznego – ludzie mieszkający obok siebie nie utrzymują bliskiego kontaktu, a istniejąca działalność odbywa się tylko w obrębie grup wiekowych. W południowo-zachodniej część Anglii gdzie mieszkam odnotowuje się najwyższą, obok Londynu, liczbę ludzi, którzy nie czują się członkami społeczności. Mobilność społeczna, technologia komunikacyjna, zmieniony tryb pracy i spadek znaczenia rodziny nuklearnej mogą prowadzić do sytuacji, kiedy to izolacja dotyka jednostki i rodziny.

Teatr społeczności lokalnej łączy ludzi różnych środowisk, którzy razem odkrywają i dzielą się ważnymi opowieściami o miejscu gdzie żyją i tworzą niepowtarzalne przedstawienia, które sami układają i odgrywają. Przedstawienia zwykle mają miejsce w przestrzeniach nieteatralnych, a ich struktura jest ściśle powiązana z lokalizacją.

W tej prezentacji zademonstrowane zostaną oryginalne projekty teatru społeczności lokalnej, a także omówione teorie, na których się opierają.

Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA
ul. Ładna 23,
03-629 Warszawa
NIP: 521-32-21-928, KRS: 0000141083