W celu realizacji usług, strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką dotyczącą cookie. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Zamknij

Kontakt Polish English
Nieważne, że działanie jest fikcyjne,
ważne, że to działanie.
Drama
to zgoda na wejście do świata innej osoby
W każdym punkcie rozumowania mogą istnieć
rozwiązania alternatywne, które nie przyszły Ci do głowy.
Zmień swoje myśli,
a zmienisz swój świat.
Wszyscy musimy tworzyć teatr po to,
by odkryć kim jesteśmy i moglibyśmy być.
    • O dramie
    • aktualności
    • projekty dofinansowane
    • szkolenia z dramy
    • warsztaty tematyczne
    • stowarzyszenie

    Szkolenie „Drama i teatr w profilaktyce cyberprzemocy”- 18.10.2019 r.

    Zapraszamy na międzynarodowy warsztat „Drama i teatr w profilaktyce cyberprzemocy”.

    Trzy kraje- trzy pomysły na to, jak pracować z dziećmi i młodzieżą w temacie przeciwdziałania cyberprzemocy. Organizacje z Węgier, Słowacji i Polski połączyły siły by dzielić się dobrymi praktykami w użyciu interaktywnych metod i inspirować inne osoby pracujące na co dzień z dziećmi i młodzieżą.

     

    Dla kogo?
    Dla nauczycieli, pedagogów, psychologów, socjoterapeutów, animatorów kultury i innych osób pracujących z dziećmi i młodzieżą szukających nowych sposobów na to, jak pracować z grupą w temacie zapobiegania zjawisku cyberprzemocy.

     

     

    Co się wydarzy?
    8 godzinny warsztat będzie podzielony na trzy części. Każdą z nich poprowadzi para trenerów z innej organizacji: ze Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA z Polski, z Nyitott Kör Egyesület z Węgier i z EduDrama ze Słowacji. Każda organizacja podzieli się swoim doświadczeniem w użyciu interaktywnych metod.

    – Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA (Polska)- poprowadzi moduł dotyczący edukacyjnych escape roomów (pot. pokoi zagadek) oraz techniki fotografii.

    – Nyitott Kör Egyesület (Węgry)- zaprezentuje użycie metody Teatru w Edukacji przeplatając je z ćwiczeniami dramowymi. Oprócz doświadczenia w świecie fikcji uczestnicy zostaną zaproszeni do dyskusji na temat cyberprzemocy

    – EduDrama (Słowacja) – zaprezentuje fragment spektaklu interaktywnego w temacie cyberprzemocy, następnie zaprosi widzów-uczestników historii, do poszukiwania rozwiązań sytuacji problemowych

    Pod koniec każdego modułu uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi refleksjami, wnioskami z doświadczenia oraz zadać pytania o praktykę prowadzących w użyciu konkretnego narzędzia z grupą.

    Kiedy?
    18 października 2019 roku w godz. 10:00-18:30 (w tym godzinna przerwa na obiad- we własnym zakresie)

    Gdzie?
    Centrum Wielokulturowe
    ul. Jagiellońska 54, Warszawa

    W trakcie szkolenia nagrywany będzie film- materiał edukacyjny prezentujący użycie poszczególnych technik. Udział w szkoleniu jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację wizerunku.

    Szkolenie będzie prowadzone w języku angielskim.

    Szkolenie jest realizowane w ramach projektu „Applied drama for cyberbullying prevention” dofinansowanego z Funduszu Wyszehradzkiego/ Project is funded by Visegrad Fund.

    Zgłoszenia (z danymi: imię i nazwisko oraz organizacja/placówka, w której pracuję) prosimy wysyłać na adres: n.gabri@stop-klatka.org.pl
    W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego: 797043388

    Zgłoszenia do 8 października.
    Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

    O organizacjach:
    Nyitott Kör Egyesület (Węgry)- organizacja pracująca najczęściej w obszarze Teatru w Edukacji. Zaletą tej metody jest zagranie historii i zaproszenie widzów do pracy nad ważnymi dla danej grupy wiekowej tematami w bezpiecznych, fikcyjnych warunkach. Zazwyczaj
    przygotowują swoje propozycje dla uczniów w wieku 6 a 20 lat. Ważna jest dla nich również praca z nauczycielami, do których kierują osobną ofertę warsztatową. Wzięli udział w kilku międzynarodowych projektach również w jednym z tematyką cyberprzemocy pod tytułem R.U.I.N..
    Strona: https://nyitottkor.hu/

    Dramacentre EDUdrama (Słowacja)- jest pierwszym ośrodkiem na Słowacji, który organizuje interaktywne programy dla wszystkich grup wiekowych (dzieci, nastolatków, rodzin, dorosłych i seniorów). Platforma EDUdrama ma na celu wprowadzenie edukacji dramatycznej i jej metod do systemu edukacji, a także szerszej świadomości społecznej, humanizację społeczeństwa poprzez edukację dramatyczną oraz rozwijanie jego potencjału i umiejętności społecznych i artystycznych. EDUdrama jest częścią Stowarzyszenia Twórczego Dramatu na Słowacji, Stowarzyszenia Czeskich Centrów Dramatycznych oraz międzynarodowego stowarzyszenia IDEA (International Drama Education Association). Współpracuje z Wydziałem Dramatu Edukacji w Pradze (DAMU), nawiązując współpracę z innymi organizacjami na Słowacji (Narodowe Centrum Kultury i Dalszej Edukacji, Słowacka Galeria Narodowa), na Węgrzech (Káva Drama Magyar Dramapedagogiai Tarsasag,), Fidea w Finlandii, UCD w Dublinie i nie tylko.
    Strona: http://edudrama.sk/

    Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA (Polska)- misją Stowarzyszenia jest tworzenie przestrzeni do dialogu i pozytywnej zmiany społecznej poprzez wykorzystanie i uczenie metody dramy stosowanej. Stowarzyszenie wykorzystuje dramę w obszarach takich jak edukacja, profilaktyka, rozwój kompetencji społecznych i obywatelskich, przeciwdziałanie dyskryminacji i budowanie kapitału społecznego. Od 2002 roku zrealizowało 84 projekty dramowe, docierając do ponad 40 tysięcy osób.
    Strona: https://stop-klatka.org.pl/

    Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA
    ul. Bieżuńska 1/36,
    03-578 Warszawa
    NIP: 521-32-21-928, KRS: 0000141083

    Dołącz do naszego newslettera!

    Odwiedź nas na Facebooku i Instagramie

    Zobacz nasz kanał na YouTube