Lekarze się boją
Raport Krajowego Centrum ds. HIV/AIDS potwierdza, że lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i położne obawiają się kontaktu z osobami zakażonymi wirusem HIV. Niejednokrotnie wpływa to na obniżenie jakości usług medycznych lub jest przyczyną odmowy wykonania zabiegu. Czy wiedza, jaką zdobywają obecnie studenci Akademii Medycznej załatwia sprawę? Okazuje się, że studenci też się boją.
Studenci medycyny już nie muszą
Co może pomóc oprócz rzetelnej wiedzy na temat mechanizmów i sposobów zapobiegania zakażeniu, którą przecież studenci medycyny już posiadają?
Odpowiedzią jest projekt „Za szybą” stworzony specjalnie dla studentów medycyny przez wolontariuszy Stowarzyszenia STOP-KLATKA, absolwentów programu Budowanie projektów dramowych.
Nasz projekt to trzygodzinny warsztat, który odbędzie się na Akademii Medycznej w Warszawie, w Zakładzie Zdrowia Publicznego, ul. Banacha (na terenie szpitala) blok F. Zapraszamy w godz. 17.00—20.00 w dniach:
- 19 kwietnia (wkrótce relacja, zapraszamy do galerii)
- 24 kwietnia (wkrótce relacja)
Jeśli chciał(a)byś wziąć udział w przyszłych edycjach projektu „Za szybą”, zaprenumeruj biuletyn „Za szybą” (okienko w pasku po prawej), a będziesz na bieżąco otrzymywać informacje o projekcie i możliwościach uczestniczenia.
Korzyści z udziału w warsztacie
Studenci uczestniczący w warsztacie zwiększą swoje szanse na bycie profesjonalnym w kontakcie z osobami zakażonymi HIV/AIDS, gdyż:
- zdobędą wiedzę na temat psychologicznych i społecznych aspektów choroby
- poznają prawa osób żyjących z HIV/ AIDS
- przećwiczą „na żywo”, ale w bezpiecznych warunkach sytuacje potencjalnie stresogenną, związaną z kontaktem z pacjentem zakażonym wirusem HIV
- poznają, poprzez doświadczenie, interaktywne metody szkoleń oparte na wykorzystaniu technik teatralnych
- otrzymają profesjonalne materiały edukacyjne i certyfikaty uczestnictwa
Projekt jest realizowany przez osoby mające doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i w pracy z osobami żyjącymi z HIV/AIDS. Patronat nad projektem objęło Stowarzyszenie wolontariuszy wobec AIDS „Bądź z nami”, którego celem jest świadczenie wszechstronnie rozumianej pomocy osobom żyjącym z HIV, ich bliskim oraz tym wszystkim, dla których problem HIV/AIDS nie jest obojętny.