W celu realizacji usług, strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką dotyczącą cookie. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Zamknij

Kontakt Polish English
Nieważne, że działanie jest fikcyjne,
ważne, że to działanie.
Drama
to zgoda na wejście do świata innej osoby
W każdym punkcie rozumowania mogą istnieć
rozwiązania alternatywne, które nie przyszły Ci do głowy.
Zmień swoje myśli,
a zmienisz swój świat.
Wszyscy musimy tworzyć teatr po to,
by odkryć kim jesteśmy i moglibyśmy być.
    • O dramie
    • aktualności
    • projekty dofinansowane
    • szkolenia z dramy
    • warsztaty tematyczne
    • stowarzyszenie

    Projekt „Teatr Uciśnionych w Poszukiwaniu Wolności”

    W ramach projektu „Teatr Uciśnionych w Poszukiwaniu Wolności” zostaną zrealizowane działania mające na celu rozpowszechnienie metody Teatru Forum i angażowanie oraz zachęcanie mieszkańców m.st Warszawy do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Mieszkańcy będą mieli okazję poznać metody pozwalające rozwiązywać problemy społeczne w twórczy sposób w przestrzeni scenicznej.

    Harmonogram wydarzeń

    • 9 listopada 2018 roku w Pracowni Duży Pokój przy ul. Wareckiej 4/6 odbędzie się spektakl Teatru Gazetowego pt.: „Wolna Niepodległa”. Będzie on poruszał tematykę niepodległości oraz wolności człowieka w dzisiejszym świecie. Spektakl będzie zrealizowany w estetyce Teatru Forum. W spektaklu wystąpią doświadczeni praktycy Teatru Forum, a za proces odpowiedzialna jest Martyna Markiewicz – trenerka antydyskryminacyjna i praw człowieka oraz organizatorka społeczności lokalnej, która od 8 lat pracuje metodą dramy (certyfikat trenerki drugiego stopnia Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA) i Teatru Uciśnionych (TU).
    • Od 30 listopada do 9 grudnia zostanie zorganizowany Festiwal Teatru Uciśnionych będący również zwieńczeniem projektu „Seniorzy i Młodzi w Twórczym Działaniu”. Podczas Festiwalu wystąpią różne grupy ze swoimi spektaklami w formule Teatru Uciśnionych (Teatru Forum):

    • 30 listopada w godz. 10:00 – 20:00 spektakle grup międzypokoleniowych z Rawicza, Brzeźna, Garwolina i Otwocka – w ramach projektu „Seniorzy i Młodzi w Twórczym Działaniu” 
    • 1 grudnia w godz. 13:00 – 17:00 spektakle grup młodzieżowych
      • 4 grudnia o godz. 18:00 spektakl Teatru Gazetowego „Wolna Niepodległa” 
    • 5 grudnia o godz. 19:00 spektakl grupy Ma(g)daleny

     Ponadto, Festiwal zostanie zakończony warsztatami z metody Teatru Niewidzialnego, które będą trwały od 7 do 9 grudnia i będą prowadzone przez praktyka z berlińskiej grupy KURINGA. Nabór na warsztaty rozpocznie się wkrótce.

    Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie wolny.

     

     

     

     

    Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa.
    Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 oraz ze środków m.st. Warszawy.

     

     

     

     

    Partnerzy:

           
       

    Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA
    ul. Bieżuńska 1/36,
    03-578 Warszawa
    NIP: 521-32-21-928, KRS: 0000141083

    Dołącz do naszego newslettera!

    Odwiedź nas na Facebooku i Instagramie

    Zobacz nasz kanał na YouTube