W celu realizacji usług, strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką dotyczącą cookie. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Zamknij

Kontakt Polish English
Nieważne, że działanie jest fikcyjne,
ważne, że to działanie.
Drama
to zgoda na wejście do świata innej osoby
W każdym punkcie rozumowania mogą istnieć
rozwiązania alternatywne, które nie przyszły Ci do głowy.
Zmień swoje myśli,
a zmienisz swój świat.
Wszyscy musimy tworzyć teatr po to,
by odkryć kim jesteśmy i moglibyśmy być.
    • O dramie
    • aktualności
    • projekty dofinansowane
    • szkolenia z dramy
    • warsztaty tematyczne
    • stowarzyszenie

Poznaj siebie i rozwiń skrzydła

Współdziałanie

Poznać siebie oraz rozwinąć skrzydła, mieli okazję uczniowie Sportowego Gimnazjum nr 19 w Białymstoku. Projekt został stworzony w odpowiedzi na potrzeby młodzieży w identyfikowaniu, kontrolowaniu i wyrażaniu emocji, konstruktywnej pracy w grupie, przez:

  • Andżelikę Bujnowską
  • Kamilę Kardasz
  • Ewę Kraszewską
  • Annę Matyszewską

Idea Warsztatów:

Ideą warsztatów jest praca z młodymi ludźmi, doskonalenie w nich umiejętności wyrażania emocji, ich prawidłowego rozpoznawania i nazywania. Ukazanie jak emocje wpływają na ludzi, warunkują różne zachowania. Wszystko to ma wpłynąć na podwyższenie samoświadomości, uzyskanie równowagi wewnętrznej oraz ułatwienie kontaktów z innymi osobami.

Dla kogo:

Hymn do śmiesznej improwizacji

Warsztaty są skierowane do młodzieży z klas gimnazjalnych. Umiejętność rozpoznawania emocji, w szczególności ich nazywania i wyrażania oraz rozumienia tego, co oznaczają i jak na nas wpływają jest niezbędna w codziennym życiu. Jest również nieodpartą częścią kontaktów międzyludzkich. W projekcie wzięła udział dwunastoosobowa grupa uczniów, z klas gimnazjalnych ze Sportowego Gimnazjum nr 19 funkcjonującego przy Zespole Szkół nr 5 w Białymstoku.

Co się działo:

Wstęp do fotografii

Oprócz rozgrzewek dramowych, młodzież uczestniczyła także w śmiesznej improwizacji. Następnie zaprosiłyśmy uczestników żeby na podstawie krótko opisanych na kartkach przypadków ustawili fotografie – a wszystko po to by móc analizować sytuacje gdzie pojawia się dużo negatywnych emocji oraz szukać konstruktywnych rozwiązań.

Jesteśmy bardzo zadowolone z przeprowadzonych warsztatów. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach a po ich zakończeniu 100% osób wyraziło chęć dalszego uczestnictwa w warsztatach dramowych. Poprosiłyśmy również gimnazjalistów o dokonanie oceny zajęć na 10-stopniowej skali. 41,7% z nich przyznało warsztatom 10, 25,1% – 9 a pozostali oceny od 5 do 8. Możemy na tej podstawie stwierdzić, że zajęcia podobały się młodzieży i możemy kontynuować pracę dramową w tej grupie.

Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA
ul. Ładna 23,
03-629 Warszawa
NIP: 521-32-21-928, KRS: 0000141083