W celu realizacji usług, strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką dotyczącą cookie. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Zamknij

Kontakt Polish English
Nieważne, że działanie jest fikcyjne,
ważne, że to działanie.
Drama
to zgoda na wejście do świata innej osoby
W każdym punkcie rozumowania mogą istnieć
rozwiązania alternatywne, które nie przyszły Ci do głowy.
Zmień swoje myśli,
a zmienisz swój świat.
Wszyscy musimy tworzyć teatr po to,
by odkryć kim jesteśmy i moglibyśmy być.
    • O dramie
    • aktualności
    • projekty dofinansowane
    • szkolenia z dramy
    • warsztaty tematyczne
    • stowarzyszenie

    Patchwork – film i finał projektu

    Przygotowania do spektaklu

    Przyjaciółki

    Przygotowania do prezentacji interaktywnego spektaklu trwały długo, bo aż od marca 2012 roku. W realizacji spektaklu brało udział ośmioro wolontariuszy oraz dwie trenerki dramy.

    „To doskonałe doświadczenie, dla nas wolontariuszy. Pierwszy raz biorę udział w tworzeniu interaktywnego spektakl. To wspaniałe, że mogę się wszystkiemu przyglądać „od kuchni” i wnosić swoje własne pomysły” – mówi wolontariuszka Eva, która aby wziąć udział w projekcie przyjechała specjalnie z… Norwegii.

    Próby najczęściej odbywały się w Rzeszowie, skąd pochodzi większość wolontariuszy.

    W skład przygotowań do spektaklu wchodziło nie tylko przygotowanie scenariusza, ale także doskonalenie warsztatu aktorskiego, przygotowanie stymulatorów, dobranie odpowiednich rekwizytów i strojów. Przygotowaliśmy również prezentację – slajdy pomiędzy scenami wprowadzały informacje na temat relacji głównej bohaterki z innymi postaciami historii.

    Wielki dzień- prezentacja stworzonego spektaklu

    Przez dwa dni – 1 i 2 czerwca – wolontariusze prezentowali finałowy spektakl. Główną myślą przewodnią spektaklu, jak i całego projektu, było pokazanie wielokulturowości w sposób w jaki mogła by łączyć, a nie dzielić. Jak nam się to udało? Sami zobaczcie. Zapraszam do obejrzenia filmu:

    Dodatkowe atrakcje przygotowane przez wolontariuszy

    Podczas finału przygotowaliśmy dla dzieci więcej atrakcji niż sam spektakl interaktywny – zorganizowaliśmy Dzień Pasji.

    Dzień Pasji był pretekstem do zachęcenia dzieci z Miejskiego Zespołu Szkół w Krośnie do rozwijania własnych zainteresowań i poszukiwania swoich talentów poprzez prezentacje pasji, jakie mają wolontariusze, angażujący się w realizacje projektu.

    Wśród stoisk pasji znalazło się: stoisko podróżnicze, gdzie wolontariusz Tomek wraz z Beatą gdzie wśród rozbrzmiewających dźwięków bębna prezentowali swoje podróże, stoisko wolontariuszki Justyny – cieszące się ogromną popularnością wśród dziewczyn, gdzie tworzono ręcznie oryginalną biżuterię, stoisko modelowania z gliny gdzie wolontariuszka Marzena dawała wskazówki odnośnie tworzenia własnych naczyń i figur, stoisko na temat Norwegii, gdzie wolontariuszka Eva prezentowała ciekawostki oraz prowadziła konkursy dla dzieci na temat tego kraju z wspaniałymi nagrodami. W czasie stoisk pasji dziewczyny z grupy animacyjnej MAGJAM – Aneta, Justyna i Gosia – prowadziły wspaniałe zabawy, gdzie bawili się nie tylko uczniowie, ale dorośli.

    Stoisko z pasją - taniecBiżuteriaLepienie z gliny

    Wspaniałą atmosferę nauki i zabawy, jaka towarzyszyła nam przez te dwa dni, będą wspominać nie tylko uczniowie, ale na pewno wszyscy zaangażowani w tworzenie spektaklu!

    Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA
    ul. Bieżuńska 1/36,
    03-578 Warszawa
    NIP: 521-32-21-928, KRS: 0000141083

    Dołącz do naszego newslettera!

    Odwiedź nas na Facebooku i Instagramie

    Zobacz nasz kanał na YouTube