W celu realizacji usług, strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką dotyczącą cookie. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Zamknij

Kontakt Polish English
Nieważne, że działanie jest fikcyjne,
ważne, że to działanie.
Drama
to zgoda na wejście do świata innej osoby
W każdym punkcie rozumowania mogą istnieć
rozwiązania alternatywne, które nie przyszły Ci do głowy.
Zmień swoje myśli,
a zmienisz swój świat.
Wszyscy musimy tworzyć teatr po to,
by odkryć kim jesteśmy i moglibyśmy być.
    • O dramie
    • aktualności
    • projekty dofinansowane
    • szkolenia z dramy
    • warsztaty tematyczne
    • stowarzyszenie

Patchwork 2012/2013

W ramach kontynuacji projektu Patchwork, w roku szkolnym 2012/2013 przewidzieliśmy następujące działania:

  • cotygodniowe warsztaty prowadzone metodą dramy dla liderów rówieśniczych,
  • warsztaty dotyczące metod rozwiązywania konfliktów w klasach dla nauczycieli i nauczycielek,

Podczas cotygodniowych warsztatów prowadzonych metodą dramy stosowanej oraz różnorodnymi metodami aktywnymi, będziemy poruszać ważne dla dzieci tematy tj. budowania pozytywnych relacji z rówieśnikami oraz umiejętności reagowania podczas trudnych sytuacji w szkole. Zajęcia te dostarczą uczestnikom  narzędzi, które pozwolą odważnie i we właściwy sposób reagować w codziennych, trudnych sprawach np. gdy ktoś z ich rówieśników obgaduje inną osobą lub niesłusznie osądza czy obraża.

Dzięki wykorzystaniu metody dramy stosowanej, wybrana 15 dzieci uczestniczących w projekcie, wpierw w bezpiecznych warunkach, w świecie fikcyjnym będzie uczyć się bycia liderami rówieśniczym, czyli śmiałego stawania w obronie słabszych oraz radzenia sobie i innym dzieciom w sytuacjach konfliktowych. Kolejno liderzy zdobytą wiedzę i umiejętności będą wykorzystywać w praktyce – przygotują improwizacje pokazujące najczęściej pojawiające się w szkole sytuacji konfliktowe. Sceny te zostaną pokazane we wszystkich klasach podczas lekcji. Uczniowie będą poszukiwali i pokazywali na sceny propozycję zmian zachowań bohaterów improwizacji.

Dla nauczycieli przewidujemy warsztat dotyczący rozwiązywania konfliktów, podczas którego zyskają oni wiedzę dotyczącą konfliktu, sposobów jego rozwiązywania oraz różne ćwiczenia i narzędzia do zastosowania w swojej klasie w celu poprawy relacji uczniowskich.

Udział dzieci i nauczycieli w projekcie jest bezpłatny dzięki dofinansowaniu udzielonym przez Open Society Foundations.

Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA
ul. Ładna 23,
03-629 Warszawa
NIP: 521-32-21-928, KRS: 0000141083