Ideą projektu „Hominem Quaero” jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i przeciwdziałanie wszelkim formom dyskryminacji.
Projekt powstał w odniesieniu do potrzeby kształtowania postaw i świadomości antydyskryminacyjnej uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osób pracujących z młodzieżą szkolną z Mazowsza.
Obecne działania
W ramach projektu w roku szkolnym 2009/2010 odbędzie się cykl dramowych warsztatów antydyskryminacyjnych dla młodzieży z 4 szkół ponadgimnazjalnych oraz zajęcia ze specjalistami pomagającymi młodzieży stworzyć własne projekty antydyskryminacyjne o charakterze dziennikarskim i teatralnym.
Jeśli reprezentujesz szkołę, która jest zainteresowana udziałem w projekcie wypełnij formularz zgłoszenia szkoły.
Dorosłych pracujących z młodzieżą szkolną i osoby, które chcą odbyć link do strony o stażu wolontariackim staż w projekcie zapraszamy do udziału w warsztacie Drama w przeciwdziałaniu dyskryminacji.
Jeśli chcesz zostać wolontariuszem-stażystą w projekcie zobacz szczegółowe informacje o tej możliwości uczestnictwa w projekcie i doskonalenia Twoich kwalifikacji oraz wypełnij zgłoszenie.
Historia projektu
Pierwsza edycja projektu trwała od września 2007 do czerwca 2008. Przeprowadziliśmy wówczas pięć 12-godzinnych cykli warsztatów dramowych w warszawskich liceach. Były one rozszerzone o pracę dziennikarską i przygotowanie z młodzieżą czterech spektakli. Powstała również publikacja i film DVD o technikach dramowych w przeciwdziałaniu dyskryminacji.
W roku szkolnym 2008/2009 przeprowadziliśmy warsztaty w krótszej, 6-godzinnej wersji, w 10 klasach. Odbył się również cykl spotkań i warsztatów dla osób dorosłych w Łodzi, Białymstoku i w Warszawie.
Projekt jest realizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.
Od października do grudnia 2009 projekt realizowano dzieki dofinansowaniu z Miasta Stołecznego Warszawy.
Kontakt
Osoby zainteresowane projektem i warsztatami antydyskryminacyjnymi prowadzonymi metodą dramy proszone są o kontakt z kierownikiem projektu Aleksandrą (Gocal) Chodasz.