W celu realizacji usług, strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką dotyczącą cookie. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Zamknij

Kontakt Polish English
Nieważne, że działanie jest fikcyjne,
ważne, że to działanie.
Drama
to zgoda na wejście do świata innej osoby
W każdym punkcie rozumowania mogą istnieć
rozwiązania alternatywne, które nie przyszły Ci do głowy.
Zmień swoje myśli,
a zmienisz swój świat.
Wszyscy musimy tworzyć teatr po to,
by odkryć kim jesteśmy i moglibyśmy być.
    • O dramie
    • aktualności
    • projekty dofinansowane
    • szkolenia z dramy
    • warsztaty tematyczne
    • stowarzyszenie

    Ewaluacja

    Zakończyliśmy  projekt “Perspektywy.Ja na zmieniającym się rynku pracy” realizowanego w warszawskich szkołach ponadgimnazjalnych! Projekt obejmował 3-godzinne warsztaty podczas których młodzi ludzie odkrywali własny potencjał i stawiali pierwsze kroki na pełnej pasji ścieżce zawodowej.

    Jak wskazują wyniki ankiet 91% uczniów uważa, że zajęcia były dla nich ciekawe! Z warsztatów na przyszłość chcieliby zapamiętać, że:”mam pewne cechy i zachowania, które pomogą mi w bezstresowy i swobodny sposób znaleźć pracę po udanej rozmowie kwalifikacyjnej”, “każdy ma w sobie coś wartościowego i starając się zmieniać świat swoje uprzedzenia można więcej osiągnąć”.

    Pytanie, jakie zadałbyś/zadałabyśna rozmowie kwalifikacyjnej

    Pytanie, jakie zadałbyś/zadałabyś na rozmowie kwalifikacyjnej

    Uczniowie w jednym z pytań postawionych w ankiecie zostali poproszenie o napisanie trzech pytań, jakie warto zadać pracodawcy podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Zdecydowana większość uważa, że warto pytać o wynagrodzenie. Ważne jest także, aby mieć świadomość godzin pracy i ustalić zakres obowiązków.

    Dzięki warsztatom młodzież zwiększyła wiarę w uzyskanie pracy zgodnej z własnymi oczekiwaniami, priorytetami – 75,5%. Poszerzenie swojej wiedzy na temat rynku pracy („lepiej rozumiem potrzeby pracodawców”) deklaruje 75% uczestników. Przeprowadzone ćwiczenia, symulacja rozmowy kwalifikacyjnej pozytywnie wpłynęły na obniżenie poczucia niepewności i poziomu stresu na myśl o kontakcie z pracodawcą – 71%, a więcej o swoich mocnych stronach, marzeniach i wartościach dowiedziało się 62,5% wszystkich uczestników. Młodzi ludzie zyskali także umiejętności posługiwania się językiem korzyści – 75%: „jak rozmawiać z pracodawcą, jakie zadawać pytania”.

    W miejscu przeznaczonym na własne wypowiedzi młodzi ludzie pisali m.in.: „dziękuję za otworzenie pewnych “klapek na oczach”, „dziękuję za uświadomienie mi wszystkich rzeczy zawartych w tym projekcie”, „zmotywowałem się aby zacząć spełniać swoje marzenia”.

    Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA
    ul. Bieżuńska 1/36,
    03-578 Warszawa
    NIP: 521-32-21-928, KRS: 0000141083

    Dołącz do naszego newslettera!

    Odwiedź nas na Facebooku i Instagramie

    Zobacz nasz kanał na YouTube