Cykliczne warsztaty dramowe realizowane w świetlicach oraz w szkołach, odpowiadające na konkretne problemy danej klasy, to wyzwanie rozwojowe jakie stawiamy przed członkami Klubu Praktyka Dramy!
Jak wygląda proces współtworzenia i przygotowania własnych warsztatów dramowych w ramach Klubu Praktyka Dramy:
1.Decyzja o współpracy
Jeżeli znasz nie mniej niż 2 techniki dramowe (doświadczyłeś/łaś udziału w nich, wiesz jak je tworzyć, znasz schemat budowy warsztatu dramowego, masz już pierwsze doświadczenia w prowadzeniu warsztatów edukacyjnych, identyfikujesz się z misją STOP-KLATKI, chcą włączyć się w działania Stowarzyszenia lub/i myślą o szerzeniu idei pracy metodą dramy w swoich środowiskach i chcesz zrobić coś dobrego dla innych oraz zdobyć doświadczenie w przygotowaniu warsztatów dramowych – zgłoś się do udziału w Klubie poprzez napisanie maila do Beaty Rainko, koordynatorki ds. wolontariatu:
2. Spotkanie rozpoczynające współpracę
Spotkanie umożliwi:
- wzajemne poznanie się przyszłego praktyka dramy i koordynatora ds. wolontariatu w Stowarzyszeniu;
- dokładne omówienie Twoich potrzeb rozwojowych i przyjrzenie się, czy jesteśmy w stanie zrealizować je w ramach Klubu Praktyka Dramy;
- uwspólnienie wiedzy dotyczącej realizowanych warsztatów w ramach Klubu;
- ustalenie terminów warsztatów oraz wybór konsultantki/konsultanta warsztatów,
- podpisanie porozumienia o współpracy potwierdzającego Twój udział w Klubie Praktyka.
3. Przygotowanie własnych warsztatów dramowych:
Każda osoba/para może przygotować:
- cykl czterech warsztatów, każdy po 1,5 godziny, dla jednej z praskich świetlic
- 6 – godzinne warsztaty dramowe w oparciu o analizę potrzeb konkretnej klasy w jednej z partnerskich szkół. Przygotowanie warsztatów dramowych będzie opierać się na analizie potrzeb przeprowadzonej w wybranej grupie.
- W procesie tworzenia warsztatów każda osoba/para będzie mogła skorzystać z 2 godzinnych konsultacji z trenerem dramy.
4. Superwizja
Superwizja to wymiana doświadczeń, refleksji, pomysłów, przyglądanie się swojej pracy, trudnościom i sukcesom jakich dostarcza. To przestrzeń, w której możesz odkryć swoje potencjały i znaleźć źródła problemów. Udział w superwizji jest fascynującym procesem dawania i brania. Jest czasem dla Ciebie, gdzie w bezpiecznej atmosferze będziesz mógł/mogła zaprezentować fragmenty swojego warsztatu, otrzymać informacje zwrotne, opowiedzieć o sytuacjach jakie zdarzyły się podczas Twojego warsztatu. Celem superwizji nie jest więc ocena, lecz rozwój osób w niej uczestniczących. Przeczytaj więcej o superwizji.
5. Realizacja cyklu warsztatów
Po przygotowaniach nadejdzie czas na poprowadzenie przez Ciebie swoich warsztatów dramowych! Będziemy trzymać kciuki:)
6. Podsumowanie warsztatów i współpracy – rozdanie zaświadczeń i koszulek
Ostatnim etapem realizacji własnych warsztatów dramowych będzie spotkanie podsumowujące ich przebieg. Podczas spotkania otrzymasz również zaświadczenie oraz koszulkę z logo Stowarzyszenia!