W celu realizacji usług, strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką dotyczącą cookie. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Zamknij

Kontakt Polish English
Nieważne, że działanie jest fikcyjne,
ważne, że to działanie.
Drama
to zgoda na wejście do świata innej osoby
W każdym punkcie rozumowania mogą istnieć
rozwiązania alternatywne, które nie przyszły Ci do głowy.
Zmień swoje myśli,
a zmienisz swój świat.
Wszyscy musimy tworzyć teatr po to,
by odkryć kim jesteśmy i moglibyśmy być.
    • O dramie
    • aktualności
    • projekty dofinansowane
    • szkolenia z dramy
    • warsztaty tematyczne
    • stowarzyszenie

    Hominem Quaero 2010 – i co dalej

    Na finałach, które odbędą się w maju 2010 projekt „Hominem Quaero” się nie zakończy. Na pewno wiele uczennic i uczniów chciałoby się dowiedzieć, jak można – już po zakończeniu przygody ze STOP-KLATKOWYM projektem – dalej „szukać człowieka”, działać na rzecz równości i różnorodności. Dla nich wszystkich proponujemy weekendowe szkolenia, na których dowiedzą się, jak założyć formalną organizację lub stworzyć nieformalną grupę, jak przygotowywać projekty młodzieżowe i zdobywać środki na ich realizację.

    Osoby dorosłe pracujące z młodzieżą szkolną mogły uczestniczyć w szkoleniach z wykorzystania metody dramy w przeciwdziałaniu dyskryminacji. W edycji 2009/2010 projektu Hominem Quaero wzięło w nich udział 30 osób – niektóre z nich już wprowadziły metodę dramy do swoich warsztatów edukacyjnych, prowadzonych w szkołach, świetlicach środowiskowych i organizacjach pozarządowych.

    14 czerwca 2010 odbędzie się seminarium podsumowujące obecną edycję projektu, na którym przedstawimy przebieg i wyniki prowadzonej w trakcie trwania całego projektu ewaluacji.

    W lipcu 2010 powstanie publikacja, która będzie dostępna dla wszystkich osób i instytucji zainteresowanych dramowo-projektowym działaniem z młodzieżą w obszarze przeciwdziałania wszelkim formom dyskryminacji.

    Jesteśmy otwarci na kontynuację szkoleń dla młodzieży i dorosłych w kolejnych latach – w partnerstwach z innymi organizacjami i grantodawcami. Planujemy poszukiwać kolejnych źródeł finansowania.

    Osoby zainteresowane seminarium 14 czerwca 2010, publikacją i szkoleniami dla nauczycieli lub młodzieży zapraszamy do kontaktu:

    Aleksandra Chodasz
    a.chodasz@stop-klatka.org.pl
    0-602-78-26-25

    Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA
    ul. Bieżuńska 1/36,
    03-578 Warszawa
    NIP: 521-32-21-928, KRS: 0000141083

    Dołącz do naszego newslettera!

    Odwiedź nas na Facebooku i Instagramie

    Zobacz nasz kanał na YouTube