W celu realizacji usług, strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką dotyczącą cookie. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Zamknij

Kontakt Polish English
Nieważne, że działanie jest fikcyjne,
ważne, że to działanie.
Drama
to zgoda na wejście do świata innej osoby
W każdym punkcie rozumowania mogą istnieć
rozwiązania alternatywne, które nie przyszły Ci do głowy.
Zmień swoje myśli,
a zmienisz swój świat.
Wszyscy musimy tworzyć teatr po to,
by odkryć kim jesteśmy i moglibyśmy być.
    • O dramie
    • aktualności
    • projekty dofinansowane
    • szkolenia z dramy
    • warsztaty tematyczne
    • stowarzyszenie

    DAW Warszawa

    Czas start!

    Rzucam się przed siebie, a mój prześladowca depcze mi po piętach. Żeby go przechytrzyć, robię gwałtowny zwrot. Wybijam się z obu nóg i przelatuję nad najbliższą przeszkodą…z odtwarzacza płynie zaczepnie główny motyw Różowej Pantery. Za wielkimi oknami szumi oblasowski las, a my ganiamy się po sali w mocno zwolnionym tempie- oto jedno z pierwszych zadań jakie zostało postawione przed nami niedługo po zakwaterowaniu w schludnych, i na szczęście ogrzewanych, pokojach.

    Praca w grupie

    A potem, cóż… Potem wszystko potoczyło się jak burza. Gdyby porównać nasze warsztaty do podróży okrętem, można by powiedzieć, że dzień w dzień pruliśmy na pełnym ożaglowaniu od 08:00 do 21:00. Dobijaliśmy kolejno do wysp Więzi Społecznych, Stymulatorów i Teatru Interaktywnego, gdzie z odpowiednimi akcesoriami, eksplorowaliśmy czynny wulkan Teatru Forum. Przeszliśmy przez wszystkie stopnie wtajemniczenia – od aktywnych obserwatorów, po aktywnie odczuwających. Uczyliśmy się wchodzić w skóry najrozmaitszych postaci i kierowaliśmy ich losami, a wysnutym wnioskom nadawaliśmy formę rzeźb.

    Był też czas na rozmowę i zabawę

    Czerwony kapturek

    W tak napiętym grafiku nie zabrakło miejsca na luźne rozmowy w przerwach kawowo-herbacianych, przy konsumpcji pysznych ciasteczek i świeżych owoców. Nie zabrakło też czasu na spacery na łonie natury, na przykład do ruin zamku w Janowcu, gdzie na drodze można spotkać szalonego paralotniarza.

    Co więcej, serwowane regularnie śniadania, obiady i kolacje nie miały sobie równych – nikt nie chodził głodny. Usatysfakcjonowani byli zarówno wegetarianie, jak i mięsożercy, a kucharze wykazywali się pełną gotowością do uchylenia nieba każdemu z nas. A kiedy już wieczorami okręt składał żagle i zawijał do portu, mimo że padaliśmy ze zmęczenia, jakoś nie zabrakło nam siły na zabawy, ognisko z kiełbachą, czy roześmiany kominek.

    Z czym skończyliśmy…

    Więzi społeczne

    Wypadałoby wreszcie zapytać – z czym zakończyliśmy te cztery dni wspólnych zmagań? I chociaż każdy z nas wracał do domu z nieco innymi odczuciami i pomysłami, wszyscy śmiało możemy odpowiedzieć, że jeszcze nie czas mówić o zakończeniu czegokolwiek. Nasza przygoda dopiero się zaczyna. Mamy w planach konkretne projekty. Zawiązaliśmy fantastyczne przyjaźnie i ruszamy w świat, na początek w Mazowsze, aby kształtować więzi społeczne!

    Relacja Agnieszki Puławskiej i Joanny Płóciennik

    Opiekunki grup projektowych

    • Agnieszka Bogucka
    • Aleksandra Chodasz (Gocal)
    • Małgorzata Winiarek-Kołucka

    Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA
    ul. Bieżuńska 1/36,
    03-578 Warszawa
    NIP: 521-32-21-928, KRS: 0000141083

    Dołącz do naszego newslettera!

    Odwiedź nas na Facebooku i Instagramie

    Zobacz nasz kanał na YouTube