W celu realizacji usług, strona korzysta z plików cookie zgodnie z Polityką dotyczącą cookie. Sam możesz określić warunki przechowywania i dostępu do nich w Twojej przeglądarce. - Zamknij

Kontakt Polish English
Nieważne, że działanie jest fikcyjne,
ważne, że to działanie.
Drama
to zgoda na wejście do świata innej osoby
W każdym punkcie rozumowania mogą istnieć
rozwiązania alternatywne, które nie przyszły Ci do głowy.
Zmień swoje myśli,
a zmienisz swój świat.
Wszyscy musimy tworzyć teatr po to,
by odkryć kim jesteśmy i moglibyśmy być.
    • O dramie
    • aktualności
    • projekty dofinansowane
    • szkolenia z dramy
    • warsztaty tematyczne
    • stowarzyszenie

    Dramowa Akademia Wolontariacka 2013-2015

    Główną ideą DAlogo-dawW 2013-2015 jest rozwój kapitału społecznego przy wykorzystaniu metody dramy stosowanej. W związku z tym, udział w DAW, będzie dla wolontariuszy i wolontariuszek procesem rozwoju osobistego: poznawania siebie i innych we współpracy, rozwoju swoich kompetencji osobistych oraz początkiem przygody w pracy metodą dramy. W latach 2013-2015 trzykrotnie zrealizujemy Dramową Akademię Wolontariacką dla mieszkańców Warszawy (jedna edycja na rok). Łącznie w trzech edycjach weźmie udział 48 mieszkańców (16 osób w każdej).

    Zobacz filmy z realizacji V edycji Dramowej Akademii (2013) oraz 6 edycji (2014) oraz zdjęcia

    Uczestnicy akademii wezmą udział w serii szkoleń i konsultacji z trenerami, by w czteroosobowych zespołach przeprowadzić warsztaty dramowe z wybranymi grupami; taką grupą może być np. klasa szkolna, młodzież ze świetlicy środowiskowej, pracownicy czy podopieczni domu dziecka, domu pomocy społecznej. Stowarzyszenie zapewni wolontariuszom/wolontariuszkom miejsca, w których będą mogli je zrealizować.

    Każdy z uczestników ma możliwość kontynuacji rozwoju w ramach Klubu Praktyka Dramy

    Pozytywne zmiany

    Każdy ma w sobie potencjał do tego, aby zainicjować ważną i potrzebną dla lokalnego społeczeństwa zmianę. Osiąganie w pracy z ludźmi choćby małych celów, to niesamowita satysfakcja! Dzięki wolontariuszkom i wolontariuszom biorącym udział w DAW, przeprowadzonych zostanie łącznie co najmniej 12 warsztatów dramowych na terenie m.st. Warszawy, w wyniku których wzmocnią się więzi grupowe, pojawią się nowe sposoby współdziałania, a także nowe formy włączania osób dotąd pomijanych czy wykluczanych. W ten sposób będziemy wspólnie budować kapitał społeczny.

    Co oferujemy

    Każda edycja akademii w Warszawie to:

    1. 4-dniowe szkolenie z podstaw budowania kapitału społecznego w sobie i wokół siebie
    2. 2- dniowe szkolenie z dramy – innowacyjnej metody pracy z grupami
    3. 2-dniowe warsztaty superwizyjne, podczas których wolontariusze zaprezentują fragmenty stworzonych w 4-osobowych zespołach narzędzi dramowych i otrzymają informacje zwrotne
    4. wsparcie tutorskie dla 4-osobowych zespołów wolontariuszy tworzących własne warsztaty dramowe dla wybranych przez siebie grup (tutoring)
    5. poznanie projektów i działań dramowych realizowanych przez Stowarzyszenie STOP-KLATKA
    6. możliwość kontynuacji praktyki dramowej poprzez realizację warsztatów/projektów dramowych w ramach Klubu Praktyka Dramy

    Szkolenia i konsultacje poprowadzą wykwalifikowani trenerzy dramy, członkowie Stowarzyszania Praktyków Dramy STOP-KLATKA. Uczestnicy DAW otrzymają zaświadczenia z liczbą odbytych godzin szkoleń i praktyk oraz ich programem. Mogą je wykorzystać starając się o staż, pracę czy udział w kolejnych programach.
    Projekt (w tym warsztaty stworzone przez wolontariuszy) i jego rezultaty będą promowane na stronie internetowej Stowarzyszenia oraz jego fanpage’u oraz na portalu youtube poprzez teksty, zdjęcia i filmy, które powstaną w każdym roku realizacji projektu.

    Wszystkie zajęcia w ramach DAW są nieodpłatne, dzięki dofinansowaniu udzielonemu przez Urząd m.st. Warszawy.

    Kontakt: Karolina Sieńkowska- koordynator projektu, k.sienkowska@stop-klatka.org.pl

    Dramowa Akademia Wolontariacka odbywa się w ramach projektu „Kształcenie wolontariuszy na potrzeby zadań statutowych organizacji, które to zadania kierowane są do mieszkańców m. st. Warszawy”

     

     

    Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA
    ul. Bieżuńska 1/36,
    03-578 Warszawa
    NIP: 521-32-21-928, KRS: 0000141083

    Dołącz do naszego newslettera!

    Odwiedź nas na Facebooku i Instagramie

    Zobacz nasz kanał na YouTube