Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi publikacjami dotyczącymi metody dramy i jej zastosowania w różnych obszarach. Książki powstały w wyniku prac ekspertów i ekspertek, praktyków i praktyczek dramy. Opisują nasze doświadczenia w pracy metodą dramy w danym obszarze oraz prezentują różnorodne ćwiczenia i zadania dramowe, które wykorzystywaliśmy podczas naszych działań społecznych.
Nasze najnowsze publikacje w formie e-booka:
- „Drama w edukacji o uchodźcach i uchodźczyniach” pod redakcją Mai Brańki i Dominiki Cieślikowskiej, Warszawa 2016
- „Drama wzmacnia. Drama w edukacji antydyskryminacyjnej i obywatelskiej”, Praca zbiorowa pod redakcją Małgorzaty Winiarek-Kołuckiej, II wydanie poszerzone, Warszawa 2016r.
- Raport z badań skuteczności dramy w obszarze edukacji obywatelskiej młodzieży, powstały w ramach realizacji projektu Dramowi Obywatele.
Kliknij więcej i pobierz publikacje!
Publikacja powstała w ramach projektu „Dramowa Akademia Antydyskryminacyjna – kontynuacja”.
- I – „Uchodźcy”, skupia się na ludzkim aspekcie kryzysu migracyjnego.
- II – „Edukacja międzykulturowa i uchodźcza”
W drugiej części znajduje się dziewięć propozycji ćwiczeń ułożonych w schemat 90-minut lekcji do prowadzenia zajęć w szkole z wykorzystaniem dramy w edukacji międzykulturowej i uchodźczej. Każdy z nich dostosowany jest do różnych grup wiekowych: w edukacji wczesnoszkolnej, gimnazjum oraz edukacji ponadgimnazjalnej.
Publikacja powstała w ramach projektu „Dramowa Akademia Antydyskryminacyjna”, „Dramowa Akademia Wolontariacka” i „Dramowi Obywatele”.
Zawiera trzy części: obywatelską, antydyskryminacyjną i dotyczącą dramy. Została napisana z myślą o środowisku nauczycielskim, trenerskim, działającym lokalnie i obywatelsko.
Wśród artykułów znajdują się m.in. przykładowe propozycje ćwiczeń ułożone w schemat lekcji z obszaru edukacji antydyskryminacyjnej i obywatelskiej, które zawierają również opisy technik dramowych.
II wydanie poszerzone zostało o 4 scenariusze zajęć antydyskryminacyjnych.
Zapraszamy do zapoznania się z raportem z ewaluacji projektu „Dramowi Obywatele”. Głównym celem opisanego w raporcie badania była odpowiedź na pytanie: czy wykorzystywana przez nasze Stowarzyszenie metoda projektów obywatelskich jest skuteczna?
Badanie prowadziła Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia.
Download