Gdańsk, Rzeszów – ruszyła rekrutacja do Dramowej Akademii Antydyskryminacyjnej!

Co sprawdza się w uczeniu tolerancji?Czy jest potrzeba szkolenia nauczycieli z tej umiejętności?Jakie są wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej?

logo DAATo pytanie w ostatnich miesiącach często słyszy się w mediach. Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA od 12 lat wspiera nauczycieli w wykorzystaniu metody dramy w pracy z młodzieżą, która jest skuteczna w przeciwdziałaniu dyskryminacji.

Zapraszamy naczycielki/li z Gdańska i Rzeszowa oraz okolic tych miast do udziału w Dramowej Akademii Antydyskryminacyjnej!

Ucieczka ze strefy komfortu

Miłosz

Z Miłoszem Lindnerem, absolwentem Dramowej Akademii Wolontariackiej w Warszawie, o wychodzeniu ze strefy komfortu, przełamywaniu własnych granic, dramie jako narzędziu rozwijającym postawy demokratyczne oraz planach na przyszłość, rozmawia Karolina Sieńkowska.

Dramowa Akademia Wolontariacka. To już 9 lat!

gosia

Z Małgorzatą Winiarek-Kołucką, koordynatorką Dramowej Akademii Wolontariackiej odbywającej się w trzech województwach: mazowieckim, lubelskim i podkarpackim, krótko o historii DAWu, aktywistach na Mazowszu i  najczęstszych trudnościach z jakimi borykają się osoby, które chcą działać, rozmawia Karolina Sieńkowska.