Linkownia

Znajdziesz tu adresy stron internetowych ciekawych organizacji i instytucji dramowych:

In Motion Magazine

Theatre History 

North American Drama Therapy Association 

University of Exeter Department of Drama

Napisali o nas

Alter ego, czyli poznaj siebie

zajęcia dramoweW sali panuje cisza. Po rumianych policzkach blond dziewczyny płyną łzy. Jej opowieść o utraconych przyjaźniach, niespełnionych marzeniach i przemocy poruszyła zebraną publikę. Emocje są tak namacalne, że można by opisywać ich kształty, kolory i smaki.

Tak właśnie wygląda drama w praktyce. W Europie Zachodniej drama jest kierunkiem, który można studiować na takich samych zasadach jak prawo czy medycynę. W Polsce jeszcze niewiele osób o niej słyszało. Organizacja, która zajmuje się popularyzacją technik dramy w naszym kraju jest założone pięć lat temu Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA.

Nasze publikacje

Misją Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA jest popularyzowanie metody dramy stosowanej w Polsce. Wydaliśmy już 4 publikacje dotyczące metody dramy stosowanej. Każda z nich dostarcza innych informacji na temat tej metody i działań społecznych realizowanych przy jej wykorzystaniu. Każda z publikacji była tworzona przez praktyków oraz badaczy dramy. Stanowią zatem kompendium wiedzy i doświadczeń dot. pracy metodą dramy stosowanej z grupą.

Publikacje otrzymują uczestniczki i uczestnicy szkoleń i projektów drmowych realizowanych przez Stowarzyszenie. Ostatnie dwie publikacje rozesłaliśmy również do bibliotek publicznych.
Zapraszamy do lektury.